ЗМІ про нас. Викладачі ТНПУ ім.В.Гнатюка - в жюрі престижного фестивалю

ЗМІ про нас

Викладачі ТНПУ ім.В.Гнатюка -

в жюрі престижного фестивалю

У Тернополі – наймасштабніша театральна подія року. Стартував XVII Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют», -  пише Валентина Січкоріз, terminovo.te.ua.

Восени Тернопіль перетворюється на столицю театрального мистецтва. Фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют», заснований 1999 року колишнім очільником театру ім.Т.Шевченка Михайлом Форгелем за концепцією всесвітньо відомого режисера Леся Курбаса. Розпочавшись 15 вересня, фестиваль чекатиме тернополян та гостей міста до 22 вересня у стінах Тернопільського  академічного обласного українського драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка.

...Оцінюватиме новаторські спроби й здобутки дебютантів журі, у складі:

- головний режисер Тернопільського   академічного обласного українського драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка, народний артист України, доцент кафедри театрального мистецтва ТНПУ ім.В.Гнатюка Олег Мосійчук;

- директор фестивалю, художній керівник Тернопільського театру, заслужений артист України, доцент кафедри театрального мистецтва ТНПУ ім.В.Гнатюка Борис Репка;

- режисер-постановник театру, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила;

- завідувач кафедри театрального мистецтва факультету мистецтв ТНПУ ім.Володимира Гнатюка, професор, народний артист України В’ячеслав Хім’як;

- актриса Національного академічного українського драматичного театру ім.Марії Заньковецької, народна артистка України Таїсія Литвиненко.

Традиційно очолює журі народний артист України, лауреат національної премії України ім.Т.Г.Шевченка Федір Стригун. Поряд із фахівцями-театрознавцями працює журналістське журі, яке може у чомусь не погоджуватися із професійними суддями. Очолює  його головний редактор журналу «Літературний Тернопіль», член НСПУ, заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук...

- Такі фестивалі мають формувати сьогоднішню естетику українського новітнього театру, – ділиться міркуваннями член журі В’ячеслав Хім’як. – Вразити сьогоднішнього глядача дуже важко. Українську класику грати дуже важко, бо це передбачає поєднання молодості персонажа з одного боку та глибокої мудрості й життєвого досвіду з іншого. Бажаю учасникам фестивалю нагород, перемог, щедрих оплесків тернополян, задоволення від того, як їх сприймає глядач.

...XVII Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют» триває і запрошує усіх стати учасниками незабутнього театрального дійства.

До вашої уваги Програма фестивалю