Співпраця ТНПУ ім.В.Гнатюка   з учителями-словесниками Тернополя (ФОТО)

Співпраця ТНПУ ім.В.Гнатюка

з учителями-словесниками Тернополя

17 жовтня доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та методики її навчання Любов Струганець взяла участь у роботі інтерактивної школи сучасного вчителя-словесника (організатор – методист Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Леся Гапон).

Семінар на тему «Інноваційні підходи до вивчення лексикології в школі» відбувся на базі Тернопільської спеціалізованої школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов. Любов  Струганець висвітлила сучасні форми роботи на уроках української мови, проаналізувала динамічні процеси у словниковому складі української мови, звернула увагу на проблему балансу питомої і запозиченої лексики, схарактеризувала інтернет-ресурси, де представлено лексикографічні праці. Учасники семінару обговорили ключові зміни у новій редакції «Українського правопису».

Професор передала вчителям для використання  електронний варіант методичних рекомендацій «Неологізація та архаїзація лексики української мови», які підготувала для роботи у загальноосвітніх навчальних закладах, дві презентації, присвячені вивченню норм сучасної української мови. Також запросила педагогів взяти участь у крайовому форумі «Освіта – енергія майбутнього» в ТНПУ ім.В.Гнатюка.

Аспірант кафедри української мови
та методики її навчання Юлія Костюк