Магістрантка ТНПУ - володарка Кубку України   з вільної боротьби (ФОТО)

Магістрантка
ТНПУ - володарка Кубку України

з вільної боротьби

З 3 по 6 грудня в місті Києві відбувся Кубок України з вільної боротьби серед чоловіків і жінок. Змагання проходили у просторому манежі столичного Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного і зібрали понад 300 борців та борчинь зі всіх куточків України, які входять до еліти вільної боротьби нашої держави.

Цей Кубок був характерний ще тим, що проходив у передолімпійський рік і був відбірковим на рейтингові, ліцензійні олімпійські турніри і чемпіонат Європи, тому зібрав усіх найсильніших представників цього виду спорту на даний момент.

На цих змаганнях серед жінок відмінно виступила магістрантка факультету фізичного виховання (спеціальність «Фізична культура і спорт») майстер спорту України міжнародного класу з вільної боротьби Ірина Коляденко. Спортсменка здобула чемпіонський титул у ваговій категорії до 62 кг. Почергово здолавши своїх суперниць Ірина у фіналі здобула чисту перемогу на «туше» над представницею Херсонської області.

Переможна дія Ірини (у червоному трико) у фіналі

Слід зазначити, що Ірина на цих змаганнях виступала у незвичній для себе «олімпійській» ваговій категорії до 62 кг (зазвичай Ірина бореться у ваговій категорії до 65 кг). Вже у першій сутичці на нашу магістрантку чекала її одвічна суперниця з Дніпропетровської області неодноразова чемпіонка і призерка чемпіонатів Європи, призерка чемпіонатів світу Ілона Прокопевнюк. Ірина здолала свою суперницю, тим самим довівши, що є однією з претенденток на участь у ліцензійних олімпійських турнірах і чемпіонаті Європи 2020 року.

Перемога Ірини (у червоному трико) у фінальному поєдинку
Заслужені нагороди Ірини.

Перемога Ірини (у червоному трико)  у фінальному поєдинку
Заслужені нагороди Ірини

Цей сезон, за словами особистого наставника спортсменки Володимира Яременка (який, до речі, теж свого часу навчався і тренувався у ТНПУ), був доволі напруженим. Тож, незважаючи на перемогу і прийдешні свята, попереду багато роботи. Новий олімпійський сезон вже практично розпочався. У січні на борчинь чекає рейтинговий турнір у Римі, далі у лютому чемпіонат Європи і вже у березні ліцензійний турнір, де будуть розігруватися путівки на Олімпіаду-2020 у Токіо.

Ірина Коляденко зі своїм особистим наставником Ірина Коляденко - володар Кубку України-2019
Ірина Коляденко зі своїм особистим наставником
- Ірина Коляденко - володар Кубку України-2019

Ірина зазначила, що користуючись нагодою хотіла б подякувати всім за віру в неї і підтримку, всім хто допомагав їй у підготовці: особистому тренеру, тренерам збірної, спонсорам, старшим колегам по збірній. Також спортсменка висловлює подяку керівництву університету в особі ректора професора Буяка Богдана Богдановича і декана факультету фізичного виховання доцента Омельяненка Володимира Григоровича, всім викладачам за створені умови для навчання та подальшого здобуття фаху. Це дуже приємно і дає сил далі працювати на всі 100 %.

Вітаємо нашу магістрантку з перемогою та бажаємо подальших високих здобутків у спорті і навчанні!

Доцент кафедри теорії і методики

олімпійського та професійного спорту
Шандригось В.І.