Історія країн ЦСЄ: крізь виклики сьогодення

Саме за такою назвою відбулася науково-освітня конференція студентів першого  курсу  історичного факультету 14-15 травня 2020 р. Упродовж двох днів тривав науковий форум, приурочений Дням науки та Європи, що відбувався у рамках відзначення 80-річчя ТНПУ ім. В. Гнатюка.

За нових умов Університет продовжує активно працювати, швидко і адекватно відгукуватися на сучасні виклики. У цьому ключі обговорення актуальних проблем регіону є на часі,  як і набуття нових навиків роботи дистанційно.

До організаційного комітету увійшли студенти: Дунас Олеся, Зінкевич Антон, Курик Віталіна, Кутень Олеся, Матвієвська Лілія, Лушев Олександр (голова оргкомітету), Надводський Григорій, Папа Назарій, Петришин Сергій. Вони ж модерували, а також Білоскурська Ірина, Марцінів Юрій, Поночовний Віктор, Лебеденко Іван. Забезпечивши відмінну організацію та обговорення.  До конференції було заявлено та заслухано 46 доповідей студентів та 5 – викладачів,  на шести дискусійних панелях, із використанням текстових, аудіо та відео можливостей. Декан історичного факультету Місько В. В., розпочавши роботу наукового зібрання, наголосив на ролі наукових пошуків за нових цивілізаційних умов. Професор Алексієвець М. М. привернув увагу до важливості завжди, і особливо сьогодні, як укотре продемонструвало життя, цілісності сприйняття буття й виняткового значення світової історії. Про потенціал історії говорила професор Алексієвець Л. М. Доцент, заступник декана з виховної роботи, Федорів І. О. підготувала доповідь про слов’янознавчі дослідження в Україні, а викладач Прийдун С. В. акцентував на потребі розуміння історичних явищ і понять у сучасній історичній науці. Доповіді студентів заторкували різні аспекти давньої, середньовічної, нової історії України, Болгарії, Польщі, Хорватії, Чорногорії, Чехії, Словаччини у контексті новітніх наукових знань і сучасної реальності.

Учасники конференції

Викладачі та студенти підготували тези, які увійшли до збірника наукових праць. Відзначаючи практично роботу кожного, визначено кращі доповілі, на думку більшості студентів. Тож, переможцями тут стали:  Надводський Григорій, Петришин Сергій, Марцінів Юрій, Поночовний Віктор, Лушев Олександр, Дунас Олеся.

Зауважимо особливу творчу атмосферу, яка склалася упродовж наукового спілкування.  У пропозиціях, які прозвучали у підсумках, - проведення конференцій такого тематичного звучання щорічно, створення Товариства дослідників ЦСЄ (співголови – Білоскурська Ірина, Лушев Олександр, Поночовний Віктор, Федоров Назар), а також проведення наукового прийому за кавою уже у стінах історичного факультету ТНПУ, за яким скучили.

Тож, вітаємо переможців. Дякуємо D Магазину за надані призи. Й чекаємо на скору зустріч, незагадуючи.
А усіх вітаємо з Днем науки та Днем Європи! Успіхів Нам! Щасти повсюдно!

Лушев Олександр, студент ІС-12,
Алексієвець Леся, доктор історичних наук, професор.