«Аналітика суспільних процесів: досвід навчання і викладання та перспективи професії»
«Аналітика суспільних процесів:
досвід навчання і викладання
та перспективи професії»

Під такою назвою 22.05.2020 р. у дистанційному режимі відбулась науково-методична конференція викладачів історичного факультету кафедри філософії та суспільних наук і студентів освітньо-професійної програми «Аналітика суспільних процесів» бакалаврського й магістерського освітніх рівнів, присвячена Дню науки.

Конференцію відкрив ректор Тернопільського національного педагогічного університету, доктор філософських наук, професор Буяк Богдан Богданович, який зазначив, що аналітик – це професія майбутнього, окреслив специфіку та перспективи розвитку підготовки майбутніх аналітиків.

З доповідями виступили завідувач кафедри, кандидат економічних наук, доцент Григорук Анатолій Ананійович, який детально охарактеризував особливості формування навиків і якостей хорошого аналітика; гаранти освітніх програм першого і другого рівнів кандидати філософських наук, доценти Морська Н.Л. та Поперечна Г.А., що визначили шляхи якісного вдосконалення освітньо-професійної програми й проаналізували здобутки і перспективи функціонування проблемної групи «Cogito».

До обговорення долучився професор кафедри, доктор економічних наук та разом і представник Національного агентства якості освіти Олександр Володимирович Длугопольський, який надав рекомендації щодо якісного покращення освітньо-професійної програми підготовки аналітиків.

Активну участь в обговоренні взяли студенти, які поділилися досвідом навчання на програмі, своїми враженнями, успіхами і прагненнями. Студенти, як внутрішні стейкхолдери, подали своє бачення навчання, висловили пропозиції щодо перспектив розширення навчальних предметів вибіркового циклу.

Викладачі кафедри проаналізували свій досвід викладання на програмі, визначили особливості своїх курсів та їх інноваційне покращення. Обговорили пропозиції нових потенційних напрямків розвитку освітньої програми, можливості її презентування на теренах українського освітнього простору та шляхи реалізації профорієнтаційної роботи.

Морська Н.Л.,
доцент кафедри філософії та суспільних наук