Вас вітає кафедра теорії і методики української та світової літератури! (ФОТО)

Вас вітає кафедра теорії і методики
української та світової літератури!

Кафедра теорії і методики української та світової літератури – це високий фаховий рівень викладачів, інноваційні методики викладання української та зарубіжної літератури, креативність, утвердження національних основ буття українців.

Завдяки творчій енергії і цілеспрямованій праці професорів Романа Гром’яка і Миколи Ткачука в українській науці сформувалася наратологічна школа, що продуктивно об’єднала провідних літературознавців Тернопілля: Леся Петрівна Вашків, Марія Миколаївна Данилевич, Ірина Василівна Добрянська, Наталія Зіновіївна Кучма, Зоряна Богданівна і Мар’яна Богданівна Лановики, Василь Іванович Махно, Ігор Володимирович Папуша, Галина Федорівна Ступінська, Володимир Ярославович Ступінський, Любов Іванівна Царик та ін.

У музеї В. Гнатюка.
У музеї В. Гнатюка

Фольклорна практика в Карпатах

Фольклорне свято-2020

І важливо, що сьогодні розвій науково-педагогічного потенціалу кафедри забезпечує спадкоємність наукових традицій. Її міцні теоретико-методологічні підвалини визначають наукові горизонти молодих вчителів-філологів, учених-літературознавців, які досліджують і вивчають актуальні проблеми української та зарубіжної літератури, гуртуючись навколо фахового видання «Наукових записок Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Літературознавство» і наукового журналу «Studia methodologica» (Ternopil-Kielce), на засіданнях спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 із захисту кандидатських дисертацій зі спеціальності 10.01.01 – українська література.

Пошанування проф. М.П. Ткачука

З дорогими випускниками

Традиційними на кафедрі і факультеті стали організовані міжнародні наукові конференції, приурочені Володимирові Гнатюку, Богданові Лепкому, Уласові Самчуку, щорічні Павуляківські читання та ін. Студенти під керівництвом провідних фахівців кафедри беруть активну участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (у 2020 році диплом ІІ ступеня отримала Юліана Нестерович (науковий керівник – доц.Л.П.Вашків), диплом ІІІ ступеня – Марія Полиняк (науковий керівник – доц.Л.І.Царик); Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса (у 2019 р.  І місце здобула Марія Полиняк (науковий керівник – проф. М.Б.Лановик))та ін.

Безперечно, кафедра теорії і методики української та світової літератури є достойним осередком української літературознавчої науки.

В. о. завідувача кафедри
доц. С.В. Бородіца