ТНПУ представляє кафедру української мови та методики її навчання  (ФОТО)

ТНПУ представляє кафедру української мови
та методики її навчання

У Тернопільському педагогічному інституті в 1980 р. створено кафедру філологічних дисциплін, внаслідок реорганізацій якої згодом постала кафедра української мови та методики її навчання.

Упродовж 1981-2003 рр. кафедру методики викладання української мови і культури мовлення очолював доктор педагогічних наук, професор В.Я.Мельничайко. Протягом 2003-2020 рр. керівником кафедри української мови та методики її навчання (з липня 2014 року функціонує з такою назвою) була доктор філологічних наук, професор Л.В.Струганець. З 2020 р. обов’язки завідувача кафедри виконує кандидат філологічних наук, доцент О.І.Петришина.

Вшановуємо ювіляра - проф.В.Я.Мельничайка

На кафедрі працюють 12 викладачів:
доктор педагогічних наук, професор Елеонора Ярославівна Палихата;
доктор філологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Любов Василівна Струганець;
кандидати філологічних наук, доценти Тетяна Михайлівна Миколенко, Ольга Ігорівна Петришина, Олена Петрівна Штонь;
кандидати педагогічних наук, доценти Лариса Михайлівна Головата, Галина Іванівна Дідук-Ступ’як, Мирослава  Василівна Пігур;
кандидати філологічних наук, викладачі Марія Ярославівна Наливайко та Юрій Борисович Струганець;
кандидат педагогічних наук, викладач Мирослава Йосипівна Криськів;
асистент Ірина Ярославівна Кость;
старший лаборант Галина Володимирівна Котович;
інженер І категорії Людмила Богданівна Захарук.

Навчаємо методики майбутніх вчителів-словесників

Професорсько-викладацький склад кафедри постійно здійснює модернізацію освітнього процесу. Глибоко досліджуючи сучасні технології підвищення ефективності навчання української мови в освітніх закладах різних рівнів, викладачі застосовують на заняттях інноваційні технології навчання та приділяють велику увагу організації самостійної роботи студентів.

Корифеї показують майстер-клас проведення уроків української мови мови

Вивчаються питання сучасної антропонімії, української діалектної лексикографії, соціолінгвістики. Студіюється системна категорійно-прагматична презентація стилістичних і культуромовних параметрів українськомовної діяльності соціуму в сучасному інтердисциплінарному дискурсі. У доробку викладачів кафедри одноосібні і колективні монографії, які репрезентують різні напрями наукових досліджень у сучасному мовознавстві й  лінгводидактиці.

Викладачі кафедри – активні учасники міжнародних, всеукраїнських і регіональних наукових конференцій.

Діалектологічне свято - завжди цікава подія

Кафедра співпрацює з академічними установами (Інститутом української мови НАН України, Українським мовно-інформаційним фондом НАН України), із закордонними установами-партнерами: Русенським університетом «Ангел Кънчев» (кафедра болгарської мови, літератури і мистецтвознавства), Університетом імені Адама Міцкевича в Познані (кафедра україністики в Інституті російської та української філології), Університетом Масарика в Брно (Інститут славістики філософського факультету).

Кафедра української мови та методики її навчання