Відбулось дистанційне засідання членів вченої ради ТНПУ
Відбулось дистанційне засідання

членів вченої ради ТНПУ

2 червня 2020 року відбулось планове засідання членів вченої ради ТНПУ в режимі відеоконференції Zoom. «Про стан та перспективи виховної роботи в університеті» доповідав начальник відділу у справах молоді В.Л. Брославський. На початку виступу він відзначив, що між адміністрацією університету та студентським самоврядуванням ТНПУ налагоджена тісна співпраця, а реалізація напрямків в роботи на всіх рівнях – від академічної групи до загальноуніверситетського – відбувається за принципом студентоцентризму. Доповідав також з цього питання і голова студентського уряду ТНПУ М.Боднар.

Ректор університету Б.Б.Буяк в обговоренні акцентував увагу на важливості культивування принципів академічної доброчесності в студентському середовищі, а також виховання ще більшої ініціативності до участі в наукових та освітніх проєктах.
Отже, коротко про реалізацію найважливіших напрямків роботи зі студентською молоддю в ТНПУ:

Правове виховання. Протягом 2019-2020 р. для студентів проведено цикл семінарів-тренінгів з підвищення кваліфікації у сфері протидії та виявлення корупції на тему «Правове виховання та формування антикорупційної культури молоді», відкриту лекцію «Плагіат у студентському середовищі: причини та наслідки» та ряд зустрічей з працівниками прокуратури, податкової інспекції, юстиції. Пріоритетом у цьому контексті є формування нульової толерантності до будь-яких проявів корупційних дій.

Виховання навиків соціальної комунікації. Значна увага в університеті приділяється вихованню у студентів та викладачів навиків соціальної комунікації та безконфліктного спілкування. У грудні 2019 р. понад 100 викладачів та студентів взяли участь у семінарах-тренінгах «Навчання без
конфліктних ситуацій».

Культурно-масова робота. Поєднуючи традиційні виховні сфери з активним осередком студентського дозвілля в інформаційному просторі, впродовж 2019-2020 н.р. вдалось максимально розширити та удосконалити види та форми пріоритетних напрямків роботи зі студентами. Варто відзначити проведення таких культурно-мистецьких подій, як творчий конкурс «Феєрія талантів ТНПУ», караоке до Міжнародного дня студента та святкова програма до Дня закоханих «Хто зверху», яка, власне, яскраво продемонструвала ініціативність студентської молоді до організації традиційних свят у новому форматі.

Робота зі студентською молоддю онлайн. Віртуальна можливість вийти за межі звичайного соціального простору створила нові умови для розвитку та реалізації творчого потенціалу студентської молоді. За допомогою новітніх технологій на офіційних каналах ТНПУ у соціальних мережах «Фейсбук», «Інстаграм», «Телеграм», «Ютуб» колектив університету на високому організаційному та мистецькому рівні відзначив 80-річчя альма-матер. У святковій програмі уміло поєднали онлайн-концерти, флешмоби, інтелектуальні батли та конкурси. Крім цього, відділом у справах молоді було проведено конкурс найкращих дописів про онлайн-навчання в ТНПУ «Дистанційно – на відмінно» та конкурс «Найцікавішої історії зі студентського життя».

Національно-патріотичне виховання. Задля досягнення якісно нових результатів національно-патріотичного та духовно-морального виховання молоді в університеті активно реалізуються благодійні програми, спрямовані, зокрема, для допомоги захисникам України, вихованцям дитячих будинків та геріатричних центрів, а також для допомоги краянам у боротьбі з пандемією. Крім матеріальної допомоги, наші студенти нещодавно ініціювали створення Всеукраїнського порталу допомоги людям під час Covid-19.

На дистанційному засіданні члени вченої ради обговорили і інші робочі питання. Звичайно, і викладачі, і студенти скучають за безпосереднім спілкуванням, але, дотримуючись карантинних обмежень, бережемо себе і своїх близьких. Будьмо здорові, активні та успішні.

Прес-служба ТНПУ