ТНПУ запрошує на навчання захисників України

Україна вже сьомий рік протистоїть російській збройній агресії, за цей період сотні тисяч українців виконали свій громадянський обов’язок, демонструючи найкращі людські риси. Саме такі громадяни, які пожертвували сімейним затишком, а часто і своїм життям, та зі зброєю в руках відстоювали і відстоюють право кожного з нас на вільний розвиток та незалежність нашої держави, є справжніми героями України, подвиг яких надихає і мотивує. Кому, як не захисникам України, творити її майбутнє? В сучасних умовах запорукою економічного та соціального добробуту держави є рівень освіченості її населення, готовності громадян до сучасних викликів ринку праці, який є надзвичайно динамічним. Саме тому захисники України мають законне право на здобуття вищої освіти за кошти державного бюджету та можуть скористатись спрощеною процедурою вступу.

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка запрошує усіх захисників України та їхніх дітей долучитись до великої та дружньої університетської спільноти.

Згідно з Правилами прийому для здобуття вищої освіти в ТНПУособи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 10–14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» проходять вступні випробування у формі співбесіди та в разі позитивного висновку про проходження співбесіди рекомендуються до зарахування під час вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти. У випадку отримання рекомендації до зарахування такі особи стають студентами державної форми навчання.

Необхідною умовою вступу для здобуття освітнього ступеня «бакалавр» на основі повної загальної середньої освіти є наявність сертифікатів ЗНО, однак особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) замість зовнішнього незалежного оцінювання проходять вступні випробування у формі вступних іспитів. Якщо такі особи отримують кількість балів за кожен з іспитів не менше ніж встановлений мінімальний рівень, то вони беруть участь у конкурсному відборі на місця державного або регіонального замовлення.

Звільняються від проходження ЗНО громадяни України, які були звільнені з військової служби починаючи з 01 грудня 2019 року. Ця категорія абітурієнтів також претендує на державну форму навчання.

При вступі для здобуття освітнього ступеня «магістр» за усіма спеціальностями (крім спеціальностей галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка», спеціальності 025 «Музичне мистецтво») можуть не складати Єдиний вступний іспит з іноземної мови вступники, звільнені з військової служби починаючи з 01 квітня 2020 року.

Окрім спрощеної процедури вступу, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, відповідно до Правил прийому забезпечує здобуття вищої освіти за кошти держбюджету для таких категорій вступників:

1) діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

2) діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності;

3) діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;

4) особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов'язків військової служби;

5) особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Також на вакантні місця державного або регіонального замовлення можуть бути переведені діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Бажаємо усім захисникам України міцного здоров’я, успішної вступної кампанії та чекаємо Вас у статусі абітурієнтів найкращого університету.

З усіх питань вступної кампанії запрошуємо звертатись на гарячу інформаційно-консультаційну лінію Приймальної комісії ТНПУ.