Відбулось онлайн-засідання вченої ради університету
Відбулось онлайн-засідання

вченої ради університету

Сьогодні в режимі відеоконференції під головуванням проф. В.П.Кравця відбулось планове засідання вченої ради ТНПУ. Про «Результати наукової діяльності університету за період 2015-2019 рр. у світлі наукової атестації ЗВО України та перспективи її розвитку» доповідала проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Г.І.Фальфушинська.

Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Г. І. Фальфушинська

Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва
Г. І. Фальфушинська

Отже, найважливіше з результатів наукової діяльності університету за період 2015-2019 рр.:
– Наукова діяльність в університеті здійснюється за рівневою пріоритетною тематикою та у відповідності до критеріїв якості (KPI), що висуваються МОН України для ЗВО.

– Напрямок «Біологія та охорона здоров’я» характеризується найвищою кількістю докторів наук до загальної кількості НПП за науковим напрямом.

– Найбільша кількість захистів докторських дисертацій за звітний період 2015-2019 рр. відбувалася за напрямками «Суспільні науки» та «Гуманітарні науки».

– За останні два роки виконання держбюджетних тем проводиться за напрямками «Гуманітарні науки» (1 проєкт), «Суспільні науки» (1 проєкт) та «Біологія та охорона здоров’я» (4 проєкти). Лідером щодо виконання госпдоговірних тематик у 2020 р. є хіміко-біологічний факультет.

– Впродовж 2019 року працівники університету опублікували 109 (тоді, як 57 у 2018 р., 54 у 2017 р.) публікацій у виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз Scopus та WoS.

– Окрім публікацій у наукометричних базах, науково-педагогічні працівники університету опублікували 1609 статей категорії «Б» та 751 публікацію у зарубіжних виданнях.

– Протягом 2018- 2019 рр. здобувачі вищої освіти брали участь у 5 вагомих міжнародних подіях, а саме: програма «Ісламська теологія і культура» в Туреччині, проєкт «Україна–Польща: міжкультурний діалог у контексті професійного розвитку молоді»; німецько-український молодіжний суспільно-політичний проєкт Meet-up.

– Зараз ТНПУ, зокрема завдяки збільшенню кількості публікацій, посідає 52 місце з-поміж 177 університетів України, а також переміщується зі 115 на 56 місце в рейтингу ТОП-200 та посідає почесне 1 місце у консолідованому рейтингу педагогічних ЗВО.

Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Г.І.Фальфушинська зауважила, що, незважаючи на значні наукові здобутки ТНПУ, необхідно все ж дещо активізувати підготовку висококваліфікованого кадрового резерву, особливо з числа молодих науковців та створити науково-освітнє середовище, яке буде ґрунтуватися на принципах інноваційності, орієнтації на стандарти країн ОЕСР в галузі освіти та науки тощо.

На онлайн-засіданні вченої ради були розглянуті і інші робочі питання. Пишаємося значними досягненнями науковців нашого університету. Дякуємо адміністрації ТНПУ за підтримку молодих вчених, їхніх проєктів та ініціатив! Результати наукової діяльності університету за період 2015-2019 рр. вкотре засвідчують, що ТНПУ – один з найпотужніших освітніх та наукових центрів України.

Засідання вченої ради ТНПУ 27.10.2020

Онлайн-засідання вченої ради ТНПУ: працюємо за планом

Пресслужба ТНПУ