Кафедра географії ТНПУ започаткувала проєкт «Авторські методики: новітні підходи у навчанні географії» (ФОТО)

Кафедра географії  ТНПУ
започаткувала проєкт

«Авторські методики:
новітні підходи у навчанні географії»

Сучасний інформаційний розвиток суспільства апріорі визначає успіх перебування «на хвилі» останніх цифрових тенденцій. Сьогодні освіта перетворюється зі швидкістю світла, особливо в нашій країні. Перехід на дистанційний формат роботи та навчання є безцінним досвідом для всієї кафедри, це розширення кругозору нашої діяльності та відкриття нових перспективних напрямків роботи з вчителями, студентами, а також майбутніми абітурієнтами.

Тому 27 жовтня 2020 року за ідеєю завідувачки кафедри проф.Лесі Богданівни Заставецької, а також викладачів кафедри географії та методики навчання географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка, започатковано низку семінарів, тренінгів, доповідей та презентацій у рамках нового проєкту «Авторські методики: новітні підходи у навчанні географії».

Перша подія цього циклу відбулася 27 жовтня 2020 р. Доповідач: Михайло Андрійович Ковальчук (Михайло Ковальчук) – вчитель-методист вищої кваліфікаційної категорії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт. Гусятин, викладач-методист вищої категорії Гусятинського коледжу ТНТУ ім.І.Пулюя.

Доповідає Михайло Ковальчук

Він представив доповідь та презентацію на тему «Про затребуваність курсу шкільної географії або як вчителю стати коучем».

М. Ковальчук - перший вчитель Тернопільської області, який прийняв участь у ЗНО з географії і отримав 200 балів
М.Ковальчук - перший вчитель Тернопільської області, який прийняв участь у ЗНО з географії і отримав 200 балів

Виступ охопив низку важливих питань: важливість професії вчителя в сучасних умовах; проблеми та труднощі підготовки до ЗНО з географії студентів; як стати успішним учителем; які платформи найкраще підходять для вивчення практичного матеріалу з тем під час вивчення географії у віддаленому форматі; співпраця вчителя з МАН; вчитель географії як екскурсовод, турист та краєзнавець.

У другій частині заходу присутнім продемонстровано приклади завдань ЗНО та шляхи їх вирішення, авторські роботи вчителя для виконання практичних робіт з географії.

Авторські роботи вчителя

Після доповіді Ковальчук М.А. поділився з присутніми секретами педагогічної професії, які допомагали йому понад 40 років успішно навчати підростаюче покоління. Цього року пан Михайло визначився з новим експериментом та склав ЗНО з географії з 200 балами.

Онлайн-учасники

У заході взяли участь понад 60 учасників, серед яких:
- Тетяна Назаренко – завідувачка відділу географії та економіки Інституту педагогіки НАН України, докторка педагогічних наук, професорка;
- викладачі географії Тернополя та різних областей України;
- викладачі Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника;
- викладачі та методисти Тернопільського обласного МАН України;
- студенти географічного факультету ТНПУ,
- викладачі кафедри тощо.

Кафедра географії та методики навчання висловлює щиру подяку Михайлу Андрійовичу та бажає йому невтомності, наснаги та міцного здоров’я задля процвітання нашої освіти.

Далі буде…

Доцент кафедри географії