Кафедра журналістики ТНПУ пропонує для прочитання та обговорення есе третьокурсниці Тетяни Панченко

Кафедра журналістики ТНПУ
пропонує для прочитання та обговорення
есе третьокурсниці Тетяни Панченко

Безмежно тішить те, що навчання на нашій кафедрі надихає студентів, розкриває їхні таланти, а творчі завдання від викладачів дозволяють "відкривати себе" з іншої сторони.

Пропонуємо вам для вечірнього прочитання есе Тетяни Панченко, студентки групи ЖУР-3.

"Обожнюю своїх викладачів та їх творчі завдання. Наталія Поплавська, з вами я відкриваю себе зі зовсім іншої сторони. Сьогодні сіла за написання есе, й не могла відірватись спочатку вийшло забагато, після саморедагування - замало, але щось таки вийшло)

Найдорожча «валюта»

Потрібно прожити 19 рочків, щоб зрозуміти найдорожча «валюта» – наш час! Насправді розуміння давно є, просто зараз з новою хвилею відчуваю її цінність.

Час – своєрідна валюта нашого життя, більш цінніша та стабільніша за всі купюри світу. І на відміну від папірців, час не повертається. Він просто біжить, бо ми його витратили. Питання лише в тому, чи на щось важливе, чи на дрібниці, не варті й миті…

Щоб закохатися потрібна мить, аби зустрілися погляди, чи роки побачень. У кожного по-особливому. Але все вирішує так само час.

У взаємодії з суспільством, з рідними, з друзями, ми приділяємо увагу та час. Комусь більше, комусь менше – залежить від близькості стосунків. Адже валюту потрібно розраховувати. Не змарнувати. І знаєте, люди часто вірять не словам, а саме цій, здавалося б швидкоплинній валюті. Нерідко шкодують, що приділяють недостатньо часу, або ж просто даремно витрачені години на людину, яка й секунди не вартує. Та повернути нічого не можна. Ресурс вичерпаний.

Звикнути до нового. Навчитися жити далі. Це все – плин часу. Та він не лікар, аби лікувати. Він не дасть вам таблетку знеболювального. Це все робота мозку, психіки, тіла. Ваша робота над собою. Іноді ще й допомога сторонніх людей. І все ж – це вартує часу. Можна прирівняти з малюванням фарбами. У кожної – свій час до того як вона підсохне і можна буде продовжити творити вже поверх. Хвилина, десять, година, доба. Вона повністю застигає, стаючи одним цілим з папером чи полотном. Художник же, дочекавшись, може спокійно додати нових відтінків до свого шедевру.

Час не зупинити ні мені, ні вам, єдине, що ми можемо зробити це правильно його використати, адже я завжди повторюю: «Ніколи не шкодуйте про те, що зробили, якщо в цей момент ви цього хотіли і були щасливими, гірше коли ви нічого не робите». Тому відчалюйте від тихої пристані, рухайтесь вперед, навіть повільно…дійте!"

Тетяна Панченко,
кафедра журналістики ТНПУ