Студенти хіміко-біологічного факультету ТНПУ  зустрілися з відомим випускником (ФОТО)

Студенти хіміко-біологічного факультету ТНПУ

зустрілися з відомим випускником

Під такою назвою 18 лютого 2021 р. у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся круглий стіл з Михайлом Архиповичем Миколенком, випускником Тернопільського державного педагогічного інституту, начальником Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації (1992-1994 рр., 2005 р.), головою Тернопільської обласної ради (2006–2009 рр.), а нині – садівником-любителем. У ньому взяли участь студенти групи СОБХ-11 хіміко-біологічного факультету та куратор групи, доцент кафедри ботаніки та зоології Оксана Богданівна Мацюк. Багато цікавої та корисної інформації про вирощування горіхів на Тернопільщині дізналися студенти і присутні під час зустрічі.

Учасники круглого столу

З захопленням усі слухали Мирослава Загорського, який розповів про особливості вирощування фундука у нашому регіоні. М.Загорсьий є засновник найбільшого на Західній Україні фундукового саду і ФГ «Органік беррі». Про роботу лабораторії зі щеплення сортових горіхів розповів Ігор Ярославович Хомко, голова горіхової асоціації Тернопільщини.

Великий інтерес у присутніх викликала доповідь Надії Дробик – доктора біологічних наук, професора, декана хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, завідувачки лабораторії екології та біотехнології,  Н.М.Дробик розповіла про особливості та перспективи культивування in vitro рослин, у тому числі плодових культур.

Доповідь Дробик Н.М.

Надія Воскресенська – начальник відділу рослинництва  Департаменту агропромислового розвитку, доповіла про стан садівництва в області. Сергій Ярославович Синюк – поет, журналіст, ознайомив присутніх із своєю книгою «Дванадцять лекцій про фундук».

У кінці зустрічі гостей пригощали «Вітамінною бомбою» – суміш перемелених горіхів, сухофруктів, замороженої малини і меду, за рецептом М. А. Миколенка.

Організатор зустрічі М.А. Миколенко

Студенти-першокурсники із захопленням і цікавістю слухали виступаючих, а після завершення заходу ще довго ділилися враженнями від почутого і побаченого.

Приємно, що такі цікаві зустрічі організовують наші випускники! Дякуємо працівникам Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки за цікавий, змістовний захід та залучення до нього молоді.

Доцент кафедри ботаніки та зоології
О. Б. Мацюк