На факультеті іноземних мов провели урочини до 150-річчя Лесі Українки (ВІДЕО) (ФОТО)
На факультеті іноземних мов

провели урочини до 150-річчя Лесі Українки

До славного 150-річчя від дня народження Лесі Українки на факультеті іноземних мов відбувся урочистий захід за участю студентів і викладачів, а також гостей гімназії Львівської міської ради «Гроно» та представників української діаспори у Німеччині.

Лунало слово геніальної поетеси у перекладах англійською, німецькою, французькою, італійською, польською мовами.

Леся Українка – поетеса надзвичайної мудрості, рідкісної художньої вправності, автор, обізнаний з багатьма європейськими мовами. Крім слов’янських мов (української, російської, польської, болгарської), знала давньогрецьку й латинську мови, а також новочасні європейські мови – англійську,  латинську, французьку та італійську.

Творча спадщина Лесі Українки – світова слава українського письменства. Великий новатор у нашій літературі, вона з рідкісною витонченістю поєднувала у своїй творчості найхарактерніші українські  національні риси, українську національну свідомість з різними ремінісценціями і мотивами світової культури. Леся Українка випередила свій час на цілі епохи, бо творила у вимірах уселюдських, керувалася критеріями світовими. Вона черпала сюжети для своїх творів з найдраматичніших моментів світової історії, відгукувалася на всесвітнє й вічне та надавала їм актуального для українців звучання.

Вона вірила у диво. Дивилась на зорі, ловила мрії, слухала промені сонця, бачила радість весни, молилась словом, що лікувало біль, а серце горіло любов‘ю...

Учасники творчого дійства спробували хоча б частково зреалізувати заповіт геніальної дочки українського народу:

«Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень…»

Як я умру на світі запалає Покинутий вогонь моїх пісень

Як я умру на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень

Звучить Лесина "Давня весна"

Нас зібрало Слово

Викладачі факультету іноземних мов:
Наталія Рокіцька,
Ольга Дацків,