Зустріч професора ТНПУ зі стейкхолдером та участь в засіданні колегії Державного архіву Тернопільської області (ФОТО)
Зустріч професора ТНПУ зі стейкхолдером

та участь в засіданні колегії
Державного архіву Тернопільської області

Як член колегії прийняв участь у розширеному засіданні колегії Державного архіву Тернопільської області за участю начальників архівних відділів районних державних адміністрації.

Директор держархіву Федір Полянський ознайомив присутніх із підсумками виконання архівними установами плану розвитку архівної справи та завданнями на 2021 рік. Найважливішими з яких є: оцифрування документів, створення архівної інформаційної бази; забезпечення збереженості документів НАФ; популяризація архівних документів до пам’ятних дат та ювілеїв.

Бережемо минуле для  майбутнього
Бережемо минуле для  майбутнього

Також відбулася зустріч студентів та викладачів історичного факультету із стейкхолдером ОНП «032 Історія та археологія» директором Державного архіву Тернопільської області кандидатом історичних наук, доцентом Полянським Федором Івановичем. Стейкхолдер висловив пропозиції щодо вдосконалення сучасних освітніх програм, зробив акцент на необхідності посилення міжнародної мобільності здобувачів, а також збільшення публікацій у фахових виданнях України.

Студенти в архіві

Федір Іванович зазначив, що у радянські часи робота з архівними документами була прерогативою небагатьох істориків, а доступ у читальні зали простих громадян був обмежений. Сьогодні ситуація із публічністю українських архівів виглядає куди краще, адже із установ, овіяних ореолом таємничості та замкнутості архівні установи України поступово перетворюються у відкриті публічні дослідницькі майданчики, де можуть працювати фахівці-історики та особи, що цікавляться історією своєї родини чи рідної місцевості.

Розмова фахівців

Більше фото дивіться тут

Зустріч відбулась в теплій, дружній атмосфері і була сповнена цікавих ідей та пропозицій. Висловлюємо надію на подальшу плідну співпрацю і нові зустрічі у дружньому колі фахівців та однодумців.

Проф. М.В.Бармак