Розпочато весняно-польові роботи на хіміко- біологічному факультеті ТНПУ (ФОТО)

Розпочато весняно-польові роботи

на хіміко- біологічному факультеті ТНПУ

Весна – пора року, коли природа оживає та розквітає у всій своїй красі, її часто називають улюбленою порою, адже після зимових холодів пробуджується природа, а сонечко зігріває своїм теплом. Цьогорічна весна своїми примхами дивує не тільки пересічних громадян, але і досвідчених агрономів.

На дослідних ділянках агробіолабораторії хіміко-біологічного факультету кипить робота. Викладачі кафедри ботаніки та зоології, загальної біології та методики
навчання природничих дисциплін ТНПУ спільно з студентами провели весняно-польові роботи. Завідувачка агробіологічної лабораторії хіміко-біологічного факультету О.Я.Бучковська активно проводить організаційно-господарську і арготехнічну роботу як на території агробіолабораторії, так і в теплиці факультету зокрема, висіяне насіння рослин, деяке вже пікіроване і готове до висадки у відкритий грунт.

Підготовка поля до посіву.
Підготовка поля до посіву

Коткування поля після посіву

Проф.С.В.Пида, доц.О.Б.Конончук,  доц.М.А.Крижановська, доц.Н.В.Герц, доц.О.Б.Мацюк, доц.Н.В.Москалюк, ст.лаборанти: М.Я.Кравець, В О.Козак і зав.лабораторії І.Б.Прокопів і студенти факультету провели висів ярих зернових та зернобобових культур і заклали досліди з дотриманням глибини та норм посіву зерна. Недаремно в народі кажуть: «Весняний день – рік годує».

Маркування дослідної ділянки.
Маркування дослідної ділянки

В рамках угоди про співпрацю з інститутом сільськогосподарської мікробіології і агропромислового виробництва (м.Чернігів) проф.С.В.Пида, доц.О.Б.Мацюк, доц.Н.В.Москалюк заклали досліди з використанням мікробних препаратів для вивчення підвищення врожайності та отримання екологічно чистої продукції бобових культур. Доц.О.Б.Конончук, доц.Н.В.Герц, доц.О.Б.Мацюк заклали колекційну ділянку зернових бобових і кормових культур всіх 18 видів та колекційну коренебульбоплодів: 10 сортів картоплі та 3 види коренеплодів.

Дослідна ділянка

У відділку квітково-декоративних рослин проходять практику студенти 21 групи для формування умінь і навичок з квітникарства (кер.доц.Л.С.Барна, Г.Я.Жирська). З ранньої весни проводиться робота з впорядкування ділянки багаторічних квіткових та лікарських рослин, прибирання, розпушування землі, а також висівання насіння однорічних квіткових рослин.

На території шкільної навчально-дослідної ділянки агробіолабораторії студентами 31 групи (кер.доц. Н.Й.Міщук) здійснено планування усіх її відділків, посівні роботи у відділках польової та овочевої культур, підготовлені ділянки для проведення досліджень з навчальних предметів «Біологія» (6 – 9 кл.) та «Біологія і екологія» (10 – 11 кл.).

Звичайно, весь комплекс весняно-польових робіт розпочали ще набагато раніше, а саме: обрізка саду (доц.О.Б.Конончук), закриття вологи, передпосівний обробіток ґрунту, підживлення (доц.О.Б.Конончук, зав. лабораторії О.Я.Бучковська).

Організація роботи на території агробіолабораторії відбувається упродовж усього навчального року. Проводяться групові заняття під керівництвом викладачів, індивідуальні практичні роботи, екскурсії, робота на навчально-дослідних ділянках тощо. Основними напрямками роботи на земельних ділянках є: вирощування рослин, спостереження за їх ростом і розвитком, проведення генетичних, фізіологічних та сільськогосподарських дослідів.

Закладання досліду з використанням мікробних препаратів

Сподіваємося на добрий урожай, незважаючи на зміни клімату і примхи погоди.

Заст. декана з виховної роботи,
доцент Москалюк Н. В.