У межах міжнародного проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті» в ТНПУ провели семінар для здобувачів вищої освіти (ФОТО)

У межах міжнародного проєкту
«Зміни педагогічних факультетів
та університетів у 21 столітті»
в ТНПУ провели семінар
для здобувачів вищої освіти

ТНПУ є активним учасником проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», підтриманий Чеською агенцією розвитку, який реалізовує Університет ім. Т. Ґ. Масарика (Брно, Чехія).

Проєкт передбачає підготовку педагога в динамічних, мінливих умовах сьогодення, інтернаціоналізацію університетів, участь у міжнародній проєктній діяльності, внутрішню оцінку якості освіти тощо.

У межах чергового етапу проєкту, присвяченого проблемам інтернаціоналізації, завідувачка кафедри української мови та методики її навчання Ольга Петришина і доцентка кафедри інформатики та методики її навчання Галина Генсерук провели змістовний семінар. «Інтернаціоналізація в освітньому процесі: міжнародний досвід» – тема, запропонована для обговорення зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня і другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету філології і журналістики.

Семінар актуалізував дискусію про можливості та перспективи міжнародної співпраці в освітньому процесі, сучасні методичні і технічні підходи до вирішення спільних освітніх завдань.

Перспективи залучення студентів до програм ERASMUS+

Інтернаціоналізація - це участь у проєктах, грантах, стипедіальних програмах

Модераторки закцентували увагу на програмах мобільності, грантах, стипендіях, неформальній освіті – тих заходах, які пропонує ТНПУ для формування індивідуальної траєкторії розвитку здобувача. Студенти виявили інтерес до проєктів з інтернаціоналізації, висловили налаштованість на активну участь у заходах з інтернаціоналізації.

Ольга Петришина про можливості COIL-навчання

Галина Генсерук акцентувала увагу на можливостях неформальної освіти в ТНПУ

«Участь у проєкті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», – зазначають лекторки, – засвідчує прогресивність академічної спільноти ТНПУ, готовність до міжкультурної комунікації, колаборативної співпраці з дружними закладами освіти України та закордоння».

Учасники семінару взяли участь у дискусії про інтернаціоналізацію в освіті

Учасниці охоче діляться напрацюваннями з колегами, реалізовують в оптимізації освітніх програм, розробці нових навчальних курсів.

Ольга Петришина,
Галина Генсерук