Науковці ТНПУ провели міжнародну науково-технічну конференцію щодо перспективних напрямків створення системи енергонезалежності України (ФОТО)

Науковці ТНПУ провели
міжнародну науково-технічну конференцію
щодо перспективних напрямків створення
системи енергонезалежності України»

8 червня 2021 року у ТНПУ відбулась міжнародна науково-технічна онлайн конференція «Диверсифікація джерел енергії на базі використання альтернативних видів палива». До організаційного комітету увійшли провідні науковці та фахівці в галузі енергозбереження з України, Литви, Німеччини та Польщі.

До учасників конференції звернувся ректор ТНПУ, професор Богдан Буяк, який відзначив актуальність тематики конференції і побажав усім плідної роботи в обговоренні проблем розвитку альтернативної енергетики в Україні.

Привітання учасникам ректора ТНПУ проф. Б.Буяка

Необхідність інтенсифікації розвитку галузі енергозбереження підкреслив також у своєму виступі депутат Верховної Ради України, д.ю.н. Іван Калаур. У свою чергу важливість вирішення саме проблем диверсифікації джерел енергії у нашому регіоні відзначила заступник директора департаменту - начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської облдержадміністрації Софія Близнюк.

У процесі розкриття нагальних питань енергозбереження виступили д.т.н., професор, академік НААН України Валерій Адамчук (Київ); д.т.н., професор, директор навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України Віктор Каплун (Київ) та керівник компанії «Bremena» Сігітас Мічюліс (Таураґе, Литва).

Привітання та доповіді учасників конференції

Робота конференції здійснювалась у змішаному режимі, що дозволило поєднати переваги он-лайн формату із безпосереднім спілкуванням з організаторами конференції у залі засідань.

В процесі обміну досвідом у роботі 3-х секцій науковці розкривали власні напрацювання щодо логістики використання альтернативних видів палива, сучасних технологій функціонування теплогенераторів, що забезпечують енергоефективні режими роботи з дотриманням екологічних вимог.

Слід відзначити доповідь професора Есслінгенського університету прикладних наук Ніколауса Нойбергера (Есслінген, Німеччина), який грунтовно проаналізував енергетичний сектор Німеччини та перспективні шляхи вирішення проблеми енергозбереження. Цікавою також була доповідь професора, вченого секретаря Головного інституту гірництва (Катовіце, Польща) Адама Смолінскі щодо диверсифікації джерел енергії за рахунок використання енергії біомаси та водню.

Виступ проф. Nikolaus NEUBERGER

Розкриттю проблем та перспектив розвитку галузі енергозбереження в Україні, власними науковими здобутками у вказаному напрямку також поділилися науковці: Олександр Бешта – д.т.н., професор, член-кореспондент НАН України, проректор з наукової роботи НТУ «Дніпровська політехніка» (Дніпро); Валерій Горобець – д.т.н., професор, завідувач кафедри теплоенергетики НУБіП України (Київ); Роман Дичковський – д.т.н., професор, начальник НДЧ НТУ «Дніпровська політехніка» (Дніпро); Віталій Лисенко – д.т.н., професор, завідувач кафедри автоматики та робототехнічних систем імені академіка І. І. Мартиненка НУБіП України (Київ); Віктор Щур – д.т.н., професор, завідувач кафедри ЕКС, НУ «Львівська політехніка» (Львів), Олег Каліщук – Головний конструктор теплотехнічних модулів ТзОВ «УТС» (Тернопіль).

Виступ проф.О.Бешти

Активну участь у роботі конференції прийняли викладачі та випускники інженерно-педагогічного факультету, на базі якого функціонує лабораторія «Енергетичного менеджменту», яку очолює професор, д.т.н. Валерій Федорейко. В обговоренні, зокрема, взяли участь професор, д.пед.н., к.т.н. Роман Горбатюк, к.т.н. Назар Бурега, к.т.н. Роман Загородній, к.т.н. Іван Іскерський, к.т.н. Ірина Луцик,  к.т.н. Андрій Пальчик, к.т.н. Микола Рутило.

Учасники конференції

Науковці обмінялися своїми досягненнями та практичними розробками, які націлені на використання місцевих відновлювальних джерел енергії, застосування теплогенераторів власної конструкції та розробку інтелектуальних систем керування, що забезпечить підвищення енергоефективності режимів роботи спеціалізованого обладнання.

Ірина Луцик,
Назар Бурега