Практичний психолог відділу у справах молоді ТНПУ взяла участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу
відділу у справах молоді ТНПУ
взяла участь у засіданні
Всеукраїнського круглого столу

16 червня практичний психолог відділу у справах молоді взяла участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАПРЯМКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РОБОТИ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ». Захід відбувався в онлайн-режимі на платформі Zoom.

Організатор: вищий навчальний приватний заклад «Дніпровський гуманітарний університет», Факультет права та психології. Співорганізатори Український центр науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи НАПН України, Громадська організація «Асоціація психологів вищої школи України», кафедра психології Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Учасники заходу – науково-педагогічні працівники, керівники структурних підрозділів (представники психологічних служб, практичні психологи ЗВО) та здобувачі-майбутні психологи.

Метою круглого столу було обговорення найбільш актуальних проблем діяльності психологічних служб у ЗВО, обмін досвідом та напрацюваннями.

Участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу
Захід відбувався за кількома напрямами:
  • СЕКЦІЯ 1. Проблемні питання адаптації здобувачів вищої освіти в умовах дистанційного навчання.
  • СЕКЦІЯ 2. Порушення ієрархії в системі «викладач – здобувач».
  • СЕКЦІЯ 3. Психологічна служба закладів вищої освіти: досвід роботи та перспективи.
З вітальним словом виступила Курагіна Євгенія Олександрівна – голова Громадської організації «Асоціація психологів вищої школи України», психолог, аспірант (м. Київ), котра наголосила на вкрай важливій ролі діяльності практичних психологів у ЗВО, про реалізації стратегії розвитку психологічних служб ЗВО України».

Колісник Людмила Олексіївна – кандидат психологічних наук, психолог, Сумський державний університет (м. Суми) презентувала дуже цікаву доповідь на тему: «Особливості попиту молоді на послуги практичного психолога».

Про «Розвиток мережі психологічної служби вищої школи та проблемні питання в організації її діяльності» розповіла Плаксієнко Ірина Леонідівна – керівник психологічної служби Полтавської державної аграрної академії, Doctor of Philosophy, PhD, доцент (м. Полтава).

Участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу

Також надзвичайно цікавим було отримання досвіду від професора кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти», кандидата психологічних наук, доцента (м. Київ) Москальової Алли Степанівни. «Специфіка діяльності Центру психологічного консультування «ДІАЛОГ» в умовах післядипломної освіти».

Участь у засіданні Всеукраїнського круглого столу

Про «Вплив крос-форматних форм навчання на особистісний та професійний розвиток студентів (досвід проведення психологічного інтенсиву медико-психологічного центру Буковинського державного медичного університету)» розповів Поліщук Олександр Юрійович – доцент кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини, керівник медико-психологічного центру Буковинського державного медичного університету, кандидат медичних наук (м. Чернівці).
І це ще не весь перелік доповідей. Але дуже тішить той факт, що питання діяльності психологічних служб у ЗВО зараз є актуальним, і колеги з усієї України налагоджують комунікацію та партнерську взаємодію.

Панувала доброзичлива та професійно дружня атмосфера. Дякую організаторам за можливість бути учасником такого заходу.

Логвись Ольга
відділу у справах молоді ТНПУ