Відкрита інтерактивна лекція «Турбота про себе – основа психічного здоров’я»
Відкрита інтерактивна лекція
«Турбота про себе –
основа психічного здоров’я»

В рамках #тиждень_турботи_про_психічне_здоровя до Всесвітнього дня психічного здоров'я.

12 жовтня практичним психологом відділу у справах молоді була проведена інтерактивна лекція на тему піклування про психічне здоров’я. Серед учасників були не лише здобувачі Тернопільського національного педагогічного університету, а й представники психологічних служб інших закладів вищої освіти, члени ГО «Асоціація психологів вищої школи».

#тиждень_турботи_про_психічне_здоровя

На занятті обговорювалася актуальність теми психічного здоров’я, коли варто звернутися по допомогу до фахівця, що робити для підтримки свого психічного благополуччя. Учасники активно ділилися своїми міркуваннями. Було представлено результати анонімного опитування, яке проводилось психологічною службою та Центром освітніх та психологічних інтерактивних технологій на тему оцінки стану самопочуття.

#тиждень_турботи_про_психічне_здоровя

Дуже довгий час в українському суспільстві тему психічного здоров’я оминали, а певні порушення стигматизували. Часто питання замовчували, боялися про них говорити.

ВООЗ вважає, що психічне здоров’я є основою якості життя.

#тиждень_турботи_про_психічне_здоровя

Людина, яка піклується про себе, легше долає стреси. Через це, у неї значно більше ресурсів та сил, щоб подбати про інших.

Не завжди звернення по допомогу свідчить про наявність певного розладу, передусім це про готовність розв’язати життєву ситуацію та допомогти самому собі чи близьким.

Вміння просити про допомогу – дуже важлива соціальна навичка.

Говорити про власні емоції, почуття, переживання та страхи – нормально.

#тиждень_турботи_про_психічне_здоровя

Також можете скористатися довідником самопідтримки.

відділу у справах молоді
Ольга Логвись