Викладач ТНПУ взяв участь у першій зустрічі Мережі радників/-ць з гендерних питань в Україні
Викладач ТНПУ взяв участь у першій зустрічі

Мережі радників/-ць з гендерних питань в Україні

12-13 жовтня 2021 р. у м. Києві, доцент кафедри психології розвитку та консультування ТНПУ імені Володимира Гнатюка Віктор Сіткар брав участь у Першій зустрічі Мережі радників/-ць з гендерних питань для захисту прав жінок і чоловіків в Україні.

Метою зустрічі було надання підтримки Урядовій уповноваженій з питань гендерної політики в Україні у створенні Мережі радників/-ць з генедрних питань як структури для підтримки, обміну інформацією та робочих зв’язків між радниками/-цями задля просування гендерних питань у країні.

Катерина Левченко (четверта зліва) Урядова уповноважена з питань гендерної політики + учасники/-ці зустрічі

Цільова група цієї зустрічі – це приблизно 30 радників/-ць з гендернпх питань, з яких 25 осіб не з Києва, та які є: Радниками/-цями з гендерних питань призначеними в міністерствах (але не в установах при міністерствах); Радниками/-цями з гендерних питань, призначених в обласних адміністраціях.

Учасники зустрічі зі створення Мережі радників і радниць із гендерних питань

Робота в групах з обговорення структури Мережі радників/-ць з гендерних питань для захисту прав жінок і чоловіків в Україні. Зліва направо, Олена Волобуєва (помічниця ректора з гендерних питань Національної академії державної прикордонної служби у Хмельницькому); Аліна Гаркуша (Помічниця начальника з гендерних питань Головного центру підготовки прикордонної служби; Тетяна Голованова (гендерна радниця Голови Запорізької ОДА) + Віктор Сіткар (радник з гендерних питань Голови Тернопільської ОДА)

Голованова Тетяна (гендерна радниця голови Запорізької ОДА) + Сіткар Віктор
Голованова Тетяна (гендерна радниця голови Запорізької ОДА) та Сіткар Віктор

На Фейсбук сторінці Урядової уповноваженої зазначено, що укріплення інституційного механізму є важливим напрямом державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Його архітектура прописана в Законі «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Важлива роль в ньому належить радникам та радницям з гендерних питань, хоча їхнє призначення досі залишається факультативною нормою. Радників/радниць мають голови 13-ти обласних державних адміністрацій, КМДА, 7 ЦОВВ, голови громад, мери, керівники закладів вищої освіти.

Влітку за ініціативи Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики при підтримці Бюро демократичних інститутів з прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) була проведена низка тренінгів для радників/радниць, а 13 жовтня створена Національна мережа радників та радниць з ґендерних питань!
Опрацьовуються положення та план роботи на найближчий рік.
Мережа є відкритою.

Вітаємо її учасників та учасниць та бажаємо плідної роботи!

доцент кафедри психології розвитку
та консультування