У ТНПУ студенти-журналісти вчилися працювати з травматичним контентом (ФОТО)

У ТНПУ студенти-журналісти вчилися

працювати з травматичним контентом

У вівторок, 4 жовтня, на кафедрі журналістики відбулася зустріч, на якій студенти приєдналися до онлайн-курсу на тему  “Як працювати з травматичним контентом і зберігати психічне здоров’я”. Організаторами онлайн-події є платформа «Хаб стійкості». Це була вже друга зустріч курсу.

Протягом усього онлайн-навчання учасники мають можливість удосконалити свої знання та навички у роботі з травматичними матеріалами (фото, відео), дізнатися, як проводити інтерв'ю та висвітлювати біль. Також на курсі розповідають про базову самодопомогу для власного психічного здоров'я та пояснюють, як діяти у надзвичайних ситуаціях.

Спікерка Анастасія Ніжнік наголосила на тому, що надважливим чинником для психологічного здоров‘я людини є планування власного часу роботи. Коли відомо, що написання журналістського матеріалу буде складним - не варто працювати над ним перед сном. Також важливо пам‘ятати про перерви в роботі, спілкування з іншими людьми чи колегами, розповіді про власні відчуття. І не можна забувати, що окрім роботи потрібно відпочивати і залишати час на особисте життя.

Зібрала студентів для участі у курсі кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики Решетуха Тетяна Василівна, яка говорить, що почуватися у безпеці - це одна із базових цінностей кожної людини. «Досягти її без психологічного здоров'я неможливо, воно дозволяє почуватися більш впевнено і бути стійкими, попри непрості події, в яких ми усі сьогодні живемо. Більше того, журналісти і в мирний час працюють часто у стані постійного стресу. Тому опанування технік психологічної стійкості, самодопомоги у психотравматичних ситуаціях є важливим компонентом формування фахових компетентностей майбутніх фахівців-журналістів», - додала Тетяна Василівна.

Спікерка-курсу-Анастасія-Ніжнік-розповідає-про-особливості-роботи-з-травматичним-контентом
Спікерка курсу Анастасія Ніжнік розповідає про особливості роботи з травматичним контентом

Студенти-журналісти-слухають-спікерку
Студенти журналісти слухають спікерку

Участь у онлайн-курсі взяв студент групи Ж-24 Паньків Іван. «Я вирішив відвідати цей захід тому, що мене зацікавила тема курсу, вона є актуальною в теперішній час. У зв’язку з війною в країні, було досить цікаво дізнатись про те, як працювати з травматичним контентом та зберігати при цьому своє здоров’я», - розповів хлопець.

Студентка першого курсу спеціальності «Журналістика» Наталія Романів поділилась враженнями від другої зустрічі онлайн-курсу : «Для журналіста важливо розуміти і знати всі аспекти цієї теми. Справжній, кваліфікований спеціаліст медіасфери повинен знати, як працювати з людьми, які пережили травматичний досвід, як публікувати та пояснювати читачам чи глядачам ці непрості теми та події». Дівчина додала, що найголовніше - це вміти писати з повагою та гідністю до людського життя чи смерті. Неможливо відокремити одну тему, речення чи посил, поданий в даному курсі. Коли мова заходить про травматичний контент серед журналістів, ти мимові намагаєшся вловити кожне слово, сказане спікерами, щоб раптом не пропустити щось найголовніше.

Наступна частина курсу відбудеться 6 жовтня.

К.Магула