Культурно-масова робота


День факультету – свято, яке об’єднує

Святкувати дні факультетів у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка розпочали ще минулого року. Як завжди, кожен факультет підготував тематичну концертну програму.

Першими святкували на факультеті мистецтв. Свій 20-тий ювілей відзначили третьою всеукраїнською науково-практичною конференцією «Мистецька ocвіта як чинник людино становлення» та святковим концертом «Мистецькі барви 20-ї осені». Із головної сцени університету лунали вокальні, інструментальні привітання від студентів, викладачів та випускників факультету, художніх колективів міста та області. 

Привітала і відзначила грамотами колектив факультету мистецтв не лише адміністрація університету. На святкове дійство прибули заступник голови Тернопілсьької ОДА Леонід Бицюра, директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Микола Николин, начальник головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Володимирович Кульчицький.

Наступне свято – 18 грудня – день факультету фізичного виховання. Святкову програму розпочав декан Володимир Омельяненко, який прозвітував про роботу та досягнення. Він наголосив, що не тільки спортивними здобутками студентів пишається університет, але і успіхами викладацького складу  на науковій ниві. Із вокальними номерами виступили Неля Морочинець, Ірина Медвідь, Дмитро Познанський, бітбоксер Станіслав Клапак, а зі спортивними – команда-переможці відкритого чемпіонату області з аеробіки. Участь у концерті взяли і студенти факультету мистецтв – Віталій Коваль та Надія Шимчук. З вітальними словами виступили завідувачі кафедр факультету фізичного виховання, а Володимир Бучок, асистент кафедри теорії і  методики олімпійського та професійного спорту, заспівав акапельно народну пісню «Ніч яка місячна». На свято прибули також президент тернопільського гандбольного клубу Василь Грабовенко, президент Всеукраїнської футбольної асоціації студентів Олег Первушкін. Вони відзначили кращих спортсменів факультету. Із вітальними словами і подарунками виступив випускник, бізнесмен Тарас Демкура.

А в лютому на один день педагогічний університет захопили пірати, перетворивши його із вищого навчального закладу на сонячний острів Тортуга. Відважні лицарі морів, сміливі приборкувачі хвиль підкорили не одне серце прекрасних панянок та потоваришували із статними джентльменами. Ні, у ТНПУ не приходили зйомки чергової частини «Піратів Карибського моря». Так святкували день факультету іноземних мов.

Студенти та викладачі підготували феєричну виставу-мюзикл «Пірати у пошуках іноземних скарбів». За наказом адмірала-декана Нельсона Богдана – декана факультету Богдана Івановича Гінки, команда сміливців на чолі із Джеком Соловіцьким – студентським деканом Костянтином Соцьким вирушили у «мандри». Пірати факультету іноземних мов – не ті розбійники, що ганяються лиш за багатством – золотом, сріблом та грішми. Тому, навідуючись у кожну із країн, вимагали скарбів розумових, духовних та творчих. У кожній країні їх зустрічали по-своєму: хто піснею, хто танцем, а хто – жартами. З такими скарбами і повернулася команда студентів-піратів до свого декана-адмірала.

Презентація телеканалу «Один на всіх» відбулася у ТНПУ 24 квітня. Студентські Сергій Притула, Оля Фреймут, Оксана Марченко, італійський посол Іваніно Пініно та багато інших зіркових гостей завітали на цю подію. Так святкував день факультету Інститут педагогіки і психології. І студенти, і викладачі ідеально вжилися у ролі відомих телезірок. 

Музичні та танцювальні подарунки для Інституту підготували гості – учні 1-Б класу Тернопільської ЗОШ № 16 (класний керівник Роговська Л.І.), Софійка Пиріг. Розважала глядачів дівоча КВН-команда відділення «Початкова освіта» «Дві полоски». 

Родзинкою вечора став виступ «Інститутського батальйону» - запальними піснями і танцями Володимир Чайка, Олег Винничук, Мирослав Юрків, Оксана Писатрчук, Оксана Гнатківська, Віктор Сіткар, Ірина Жаркова, Ганна Чайковська (автор слів), Ольга Сорока підняли весь зал. Глядачі дякували за виступ шквалом оплесків.

Травневі святкування розпочали із ювілею філологічного факультету. 35 день народження відзначили 7 травня. Із вітальним словом виступив декан, доктор філологічних наук, професор Микола Ткачук. Він зробив історичний екскурс – розповів про заснування та розвиток факультету, побажав викладацькому та студентському колективам професійного натхнення і наукових здобутків. У основі концертної  програми – презентація культури та традицій українців та інших народів, які проживають на території України. «Хоч ми всі різні, але разом ми сила і зможемо змінити світ!», - переконані організатори свята. 

Глядачі мали нагоду зазирнути в українську давнину та побачити, як наші предки святкували Івана Купала. Білорусів представили піснею «Це – філфак!» на музику гурту «Ляпіс Трубєцкой». Свято не оминув циганський табір. Цікаво, що поки дівчата виступали на сцені, у залі пропонувала позолотити ручку чорноброва циганка-ворожка. Завітали на концерт і гості з Близького Сходу. Студенти перенесли глядачів у епоху Роксолани. Культуру російського народу передали через поезію. Гучне весілля на сцені актового залу зіграли гуцули, а жартували – грузини. Щоправда, на філологічному факультету значну кількісну перевагу мають дівчата. Саме вони і перевтілилися у запальних грузинських чоловіків. Справжньою екзотикою став танцювальний виступ, який зобразив  культуру афроамериканців. Танцями також привітали присутніх і «євреї». Поляки ж розіграли гумореску.  Для глядачів, крім того, виступили реп-гурт «D-Force» та КВН-команда «Кіндер Пінгві».

14 травня викладацький та студентський колективи відзначили 40-річчя від дня заснування інженерно-педагогічного факультету. Із вокальними композиціями виступили студенти 1 курсу Мар’яна Мельник та Назарій Яворський, Наталія Здеб, студенти 2 курсу Тетяна Бондар, Діна Нагай, Іванна Пушкар, студентка 5 курсу Людмила Корицька та студент 4 курсу Андрій П’єнтий. Пісню «Надія є» разом із четвертокурсником Іваном Соленко співав увесь зал. Танцювальний номер презентували першокурсники Вікторія Меліш та Ростислав Домбровський. У сучасному і нестандартному жанрі бітбокс виступив студент 2 курсу Валерій Козак. Поетичними рядками привітав факультет декан Борис Струганець. Він зачитав поезії «Деканська ніч» та «З чого складаються студенти?».

Впродовж святкового концерту діяв аукціон. Студенти «продали» квитки на концерт гурту «Океан Ельзи» у Львові та додаткові бали з кількох навчальних предметів. Скоро сесія, відтак, останні лоти розійшлися миттєво.  Як і на кожному дні народженні, не обійшлося й без конкурсів. Вітали зі святом і гості. Дівчатка із ЗОШ № 16 приготували для інженерно-педагогічного факультету пісню «Українська родина». Завітали на концерт і колеги – студенти фізико-математичного факультету, команда КВН «Ляпас» із жартами.

У фізико-математичного факультету є традиція: як вчитися, то вчитися, а як гуляти, то вже гуляти. Їхнє святкування Дня факультету викликає інтерес в усіх підрозділів університету. «На чому цього року приїхав у головний корпус декан?», «Що цікавого придумали організатори?», «В якому стилі святкуватиме фізмат?» – ці та інші питання завжди на передодні свята звучать у розмовах між  студентами та викладачами. А святкує фізико-математичний, традиційно, дружньо, яскраво, весело. 15 травня все відбулося саме так. Свою 33 річницю вони справили в українському козацькому стилі. «Фізматівська родина – маленька Україна» – повторюють на факультеті.

Розпочали святкувати, як належить, із Козацької ради. Студентський та викладацький колективи зібралися біля корпусу фізмату. Далі – зустріч із Гетьманом, «батьком» факультету Мироном Івановичем Громяком.  Вже дружньою родиною козаки попрямували на «турків», тобто у головний корпус. Саме там Мирон Іванович виступив із батьківською настановою та вручив кожному достойному по булаві – нагородив грамотами студентів, які мають наукові досягнення, беруть активну участь культурній, спортивно-масовій роботі. Далі у святковій програмі – пісенна забава, екзамен джурів – виступ спеціальностей, виступи команд КВН, дефіле учасників «Fizmatfashion» у національному вбранні, театральна постановка викладачів та студентів 5 курсу «Старці і мудреці», «Лебедина пісня».

20 травня День факультету відзначив хіміко-біологічний. На сцені актового залу ТНПУ зібралися найталановитіші студенти та викладачі. Тому і не дивно, що концертну програму організатори назвали «Хім-біо має талант». «У День факультету ми зібралися тут, щоб осяяти усіх світлими усмішками та побажати один одному добра, щастя, радості благополуччя, мирного неба над головою, творчих успіхів. Ми гордимося тим, що працюємо і навчаємося у найстарішому факультеті, який переповнений традиціями, успіхами, натхненними здобутками, - розпочала декан факультету Надія Дробик. – Ми гордимося тим, що наші студенти дуже добре вчаться, займаються науковою роботою, спортом, здобувають перші і призові місця на різного роду змаганнях. Ми гордимося, що у нас працюють такі віддані і закохані у свою професію викладачі й співробітники». 

Також Надія Михайлівна висловила подяку ветеранам, які  знайшли час, здоров’я і сили завітати на свято.

А от географічний факультет 16 травня вирушив «назад» у майбутнє. Сучасне день народження святкували у ретро-стилі. У справжніх стиляг перетворилися і студенти, і викладачі. Перед тим, як розпочати концерт, перед головним конкурсом –флешмоб. Географи виконали «Танець стиляг». А далі – Галина Соловій та Сергій Радчук, ведучі вечора, розпочали святкову програму. Пісні, танці, жарти та нагородження об’єднали географи під девізом «Назад у майбутнє».

Гучне, патріотичне, козацьке свято відзначили 22 травня. Історичному факультету виповнилося 20 років. Ювілей справили святковою програмою «Ти казала у четвер, підем разом на шпацер». І погуляли історики на славу! Із вітальними словами виступив перший декан факультету, професор Микола Миронович Алексієвець. Він зробив екскурс у становлення історичного факультету – 20-річну історію щастя.

У концертній програмі – викладацькі та студентські виступи. Були і театралізовані постановки, і пісні, і гуморески, і КВН. Справжній фурор викликав гурт «The Black Dishels», який об’єднав студентів,  випускників, викладачів історичного факультету – Ярослава Петровича Секо, Сергія Волянюка, Андрія Чекінду та Василя Підлужного.

Одна із найурочистіших частин концерту – інавгурація гетьмана – декана факультету, професора Миколи Валентиновича Бармака. Все, як на справжній козацькій присязі: обіцяв студентам і викладачам розширити володіння історичного факультету від вул. В. Громницького до вул. Петриківська, перекроїти карту мікрорайону «Дружба», жити життям факультету, їсти їдло факультету, спати спанням факультету. Завершили концерт музичною композицією «На світі є одна країна» у виконанні студентів 1 курсу Марії Стислої та Іллі Семенця.

Ось так по-різному святкували дні факультетів у ТНПУ в 2013-2014 навчальному році.

Катерина Швець    

 

 Розпочали святкування Днів університету

28 квітня студенти та викладачі ТНПУ вбралися у вишиванки. Саме таким патріотичним флешмобом розпочали святкувати у педагогічному Дні університету.

 «Вишиванка для мене – це не тільки символ нашого народу, його історичних традицій, але і ознака свободи України, її духовності, яку визнали на світовому рівні. Я вважаю, що про вишиваний одяг потрібно згадувати не тільки на свята, але по можливості одягати у будь-який день, адже це гарний приклад для молоді та старших людей», - розповідає студентка філологічного факультету Ірина Кульбаба.


Після четвертої пари перед головним корпусом – конкурс вокальних виконавців. Всі охочі співати мали нагоду проявити талант у караоке і здобути якщо не перемогу, то традиційний десяток яєць. Серед достойних співочих претендентів ведучий Михайло Безушко, студент факультету мистецтв, обрав п’ятьох кращих співаків. Ними стали Стас Кравець (факультет іноземних мов), Юля Небесна (факультет мистецтв), Іван Жук (факультет мистецтв), Мар’яна Грицишин (Інститут педагогіки і психології), Ігор Гуменний (інженерно-педагогічний факультет) та Олеся Тракало (факультет мистецтв).

Кожен із учасників них змагався за місце у фіналі та головний приз, проте вибороти перемогу вдалося Олесі Тракало із популярною піснею «Я і Сара» епатажного виконавця Дзідзьо. Студентка отримала сертифікат на заняття їздою від центру майстерності водія «Титан».

Після пісень – танці. Флешмоб підготували хореограф відділу у справах молоді Анна Чорна та студенти з усіх факультетів вузу. Впродовж двох тижнів вони працювали над хореографічною постановкою.

 «Одна з ідей танцювального флешмобу у вишиванках – показати, що Україна – єдина, а ми, українці, повинні триматися разом, - розповідає Анна Чорна. – Крім того, своїм танцем ми підтримали всеукраїнську акцію проти насильства над дітьми».

Катерина Швець


День українського студента: привітання лунали із головної сцени університету

День українського студента у ТНПУ ім. В. Гнатюка відзначили святковим концертом. 17 жовтня із актової зали лунали гучні привітання та запальні пісні. Так поздоровляли студентство із їхнім «професійним» святом.

Концерт розпочала першокурсниця Інституту психології і педагогіки Віта Швець, яка зовсім нещодавно здобула «срібло» на загальноуніверситетському конкурсі «Шукаємо таланти» у номінації «Вокал». Із музичним подарунком далі виступив гурт «Ді-форс». Репери підготували  глядачам композицію «Давай під цей біт».

Не тільки музичні сюрпризи приготували організатори. Начальник відділу виховної роботи Володимир Любомирович Брославський виконав почесну місію нагородження кращих студентів університету за високі досягнення у навчанні та активну громадську позицію.

Продовжила концерт студентка факультету мистецтв Наталя Гладиш. «Людина живе на землі для того, щоб творити. Наші виконавці висловлюють свої почуття лірикою та музикою», - підмітили ведучі свята та запросили на сцену студента факультету іноземних мов, призера конкурсу «Шукаємо таланти» у номінації «Вокально-інструментальне виконавство» Ігора Жураковського.

Посміялися досхочу глядачі під час виступу переможців чемпіонату КВН ТНПУ 2013 року команди  «Ляпас» із фізико-математичного факультету. Веселі та кмітливі приготували свої найкращі жарти для присутніх.

КВН-щиків на сцені змінив танцювальний колектив «Beauty dance» із копозицією «Джаз-фанк стайл». А який же концерт до Дня студента без студентської пісні? Третьокурсниця Інституту психології і педагогіки, срібна призерка конкурсу «Шукаємо таланти» у номінації «Вокал» Олена Кучер подарувала глядачам саме таку композицію. 

«Нехай вам завжди привітно всміхаються друзі, нехай поважають викладачі, а ви завжди будьте мудрими студентами, хорошими людьми і в майбутньому прекрасними спеціалістами, справжніми знавцями своєї справи», - такими словами завершили концерт з нагоди Дня українського студента ведучі свята Галина Любінська та Вілен Адамський.

Катерина Швець

Детальніше...


Відбувся традиційний конкурс «Шукаємо таланти»

10 жовтня у нашому університеті шукали таланти. Конкурс художньої самодіяльності вже став доброю традицією ТНПУ ім. В. Гнатюка, адже кожного року відділ виховної роботи дає змогу обдарованим студентам проявити себе на головній сцені університету. Учасники запевняють, що це гарна нагода заявити про свої творчі здібності і у подальшому брати участь у загально університетських мистецьких заходах.

Конкурс традиційно проходив у один етап, проте, аби взяти участь,  студенти реєструвалися протягом тижня. Тому у день змагання абсолютно готові вражати журі своїми талантами. Змагалися у таких номінаціях: «Вокальне виконавство», «Інструментально-вокальне виконавство», «Інструментальне виконавство», «Гумор», «Авторська поезія», «Авторська пісня», «Художнє читання», «Пантоміма», «Танцюють всі! (Танцювальне мистецтво), «Так я бачу!» (Образотворче мистецтво).

За конкурсантами слідкувало журі: начальник відділу виховної роботи Володимир Брославський, художній керівник відділу виховної роботи Наталя Фаріон, представник профспілкової організації студентів Марія Мороз та представник студентської ради Костянтин Соцький.  

Отож, такі результати конкурсу «Шукаємо таланти»:

«Вокал»: І місце – Юлія Патрикей (ФІМ 14), ІІ місце – Віта Швець (ІПП 12) та Олена Кучер (ІПП 32), ІІІ місце – Уляна Колодій (ФФ 51).

«Вокально-інструментальне виконавство»: І місце – Ігор Жураковський (ФІМ 32), ІІ місце – Віолета Олійник (ФФ 1).

«Авторська пісня» – І місце – Лідія Баланюк (ІПП 41).

«Авторська поезія» – І місце – Соломія Муц (ФФ 31), ІІ місце – Олег Підфігурний (ФІМ 32), ІІІ місце – Галина Лук’яненко (ІПП).

«Художнє читання» – І місце розділили Уляна Паньків (ІФ 12) та Надія Німець (ФФ 1), ІІ місце – Мар’яна Оборська (ІПП 21), ІІІ місце – Наталя Процик (ІПП 11).  

Катерина Швець

 

Із абітурієнтів у студенти: відбулася урочиста посвята у першокурсники ТНПУ

Феєрія краси: обрали Міс та Містера педагогічного університету

         До фіналу конкурсу «Феєрія краси» у ТНПУ ім. В. Гнатюка, який відбувся 23 квітня, учасники почали готуватися одразу ж на наступний день після кастингу – на початку березня. Щоденні репетиції, примірки костюмів, фотосесії, відеозйомки – все для того, щоб на фіналі достойно боротися за титули Міс і Містер університету та головний приз – поїздку до Європи.

«Цей захід проводиться вдруге, але вже став візиткою карткою педагогічного, - розповідає організатор, начальник відділу виховної роботи Володимир Брославський. – Ми зібрали сильну команду не лише студентів із різних факультетів, але і команду тих, хто працював над організацією конкурсу. Важливо було цього року зробити таке шоу, яке не поступалося б минулорічному».

Основні конкурси «Феєрії краси 2013» – виходи феєристів у різних сценічних образах: casual, вихід у  купальниках, у вечірніх сукнях та вишуканих костюмах. Для кожного хореографи Анна Чорна та Ірина Кушнарчук готували постановки. «Кожен вихід – це окремий танець. Ми їх репетирували щодня. Навіть коли вивчили рухи, то не завжди вдавалося все робити синхронно. Але на фіналі – вдалося, - розповідає учасник Володимир Снітинський із хіміко-біологічного факультету. – Мій найулюбленіший вихід – casual. З ним, до речі, ми ще виступимо у нічному клубі, де буде продовжуватися святкування».

Знайомилися із журі та глядачами феєристи через відео. Про кожного конкурсанта відзняли так звану короткометражку. При підготовці відеопрезентації учасники були обмежені лише у часі – 1 хвилина, але для креативу і фантазії меж не було: «Ми в неділю змусили нашого оператора лазити по дахах і знімати, - розповідає про знімальний процес конкурсантка Оксана Буртник із факультету іноземних мов. – Весело було і тоді, коли я вже майже відзняла відео до кінця і виявилося, що група-підтримки, розставляючи букви мого імені, склали «АНАСКО» замість «ОКСАНА». До зйомок студентка залучила не тільки друзів, але й перехожих, які, не зважаючи на поспіх та зайнятість, допомагали.

Між конкурсами глядачів розважали КВН-команда «Оптом дешевше», гурт «Тріода», вокалісти Олеся  Тракало, Надія Шимчук, Лілія Миц, бітбоксер Станіслав Клапак, танцювальний колектив «Beauty dance» із сучасним танцем «My style», танцювальна пара Ірини Кушнарчук і Віктора Назарчука із композицією «Європейський міск». 

За час підготовки «Феєрії краси» учасники стали практично однією командою. «До зауважень однин одного ми прислухалися, як таких суперечок не друзів, - ділиться враженнями Олеся Ямкова із Інституту психології і педагогіки. – Сподіваюся на підтримку дружніх стосунків із ними». Привітати і повболівати за учасників прийшли їхні колеги – фіналісти «Феєрії краси 2012».

А наостанок феєристів чекав ще один конкурс, на якому оцінювали не граціозність і вишуканість рухів, а думки – конкурс запитань. Показували свою кмітливість, інтелект, почуття гумору.

За феєристами із залу слідкувало журі, яке і визначило призерів та переможців конкурсу. Містером педагогічного університету став студент хіміко-біологічного факультету Вадім Марцинюк, а Міс – студентка інженерно-педагогічного факультету Наталя Рак.

Катерина Швець

 

Змагалися у фіналі КВН чемпіонату 2013

День сміху у ТНПУ відзначали не один, а цілих два дні. Якщо 1 квітня учасники вже традиційного щорічного фіналу гри КВН чемпіонату університету відпрацьовували номери на репетиціях, дописували жарти, то 2 квітня у повній мірі віддали данину хай неофіційному, але популярному святу.

Смішили глядачів веселі і кмітливі студенти: інженерно-педагогічний факультет представила команда «На власний розсуд», географічний – «П’ятий поверх», Інститут педагогіки і психології – «Псих-пед», філологи смішили у команді «Вдома краще», історики на фінал КВН відправили «Істериків», від фізико-математичного факультету участь взяла команда «Ляпас», а студенти факультету іноземних мов, філологічного та психолого-педагогічного перетворилися на «Коханців моєї жінки».

Сім команд із відмінним почуттям гумору змагалися у таких конкурсах як «Фрістайл», «Біатлон» та «Розминка». Відтак, гра складалася із трьох блоків: у першому – «Фрістайлі» – виступили чотири команди, далі – розминка, участь у якій взяли всі учасники, після цього квнщики стріляли жартами у «Біатлоні», а останній блок гри – «Фрістайл» ще трьох команд.

За веселими та кмітливими уважно слідкувало журі: Галина Горба – голова студентської ради, Володимир Місько – голова профспілкової організації студентів, Віктор Генсерук – начальник відділу комп’ютеризації університету, неодноразовий член журі Західнокукраїнської ліги КВН, Петро Воробець – ветеран квнівського руху в університеті та Володимир Брославський – начальник відділу виховної роботи, голова журі.

Жартували студенти, жартували і дожартувалися: перше місце чемпіонату виборола команда «Ляпас» з фізико-математичного факультету. Срібло принесла філологічному факультету команда «Вдома краще», а бронза дісталася історичному, честь якого захищали «Істерики».

Катерина Швець

 

Святкування Міжнародного дня студента

Студенти впевнені, що у них традиційно є два свята: День студента і кожен день. Звісно, молоді та енергійні встигають і на пари ходити, і бали отримувати і відпочивати. А якщо відпочивати, то з розмахом. Відзначити  Міжнародний День студента вони зібралися у актовому залі на святковому концерті. Талановита молодь зі сцени вітала своїх колег і дарувала творчі подарунки – пісні та жарти.

Розпочала концерт українська пісня у виконанні студентки  Інституту педагогіки і психології Соломії Потюк. Запальні ритми одразу створили у залі атмосферу свята. Глядачі дарували оплески та підспівували. А яке ж святкування без жартів? КВН-команда «Друга палата» точно знає, як змусити засміятися навіть найсерйозніших студентів. Недарма цьогоріч вони отримали перемогу під час традиційного «Тижня гуртожитків». Після жартів – трохи лірики у виконанні студентки  фізико-математичного факультету  Марії Колісник.

До Дня студента відзначили найкращих. Почесну місію нагородження виконав  начальник відділу виховної роботи  Володимир Любомирович Брославський. Грамотами були удостоєні такі студенти: географічний факультет – Погребняк Вікторія, Соловій Галина, факультет фізичного виховання – Клапач Олег, Білівська Софія, інститут педагогіки і психології – Блозва Павло, Білінська Христина, Боровець Марія, Рибка Вікторія, Ходань Мар’яна, Кардаш Дарія, 

історичний факультет – Обач Ярослав, Куриш Марія, Радецький Віталій, хіміко-біологічний – Марценюк Вадим, Дзингайло Аліна, факультет іноземних мов – Салівка Ольга, Соцький Констянтин, Корендій Наталія, інститут мистецтв – Василишин Маргарита, Мочула Лілія, інженерно-педагогічний факультет – Воловець Мар’яна, Рак Наталія, філологічний факультет – Журба Ірина, Горба Галина, Войтків Оксана, фізико-математичний – Федачківський Віталій, Хіль Олена.

Продовжили свято реп-виконавці із факультету іноземних мов  та інституту педагогіки і психології  Станіслав Кравець і Олександр Фурса. Співали про вічну тему кохання. Гучними оплесками зустрічали на сцені студента факультету фізичного виховання Станіслава Кпалака, якого в університеті вже охрестили людиною-оркестром. Він виступає у оригінальному жанрі «бітбокс».

Закінчили святковий концерт ведучі Оксана Ковалковська та Андрій Яворський поетичними рядками:

Студентство – це юності свято,

Це вир неповторних подій,

І друзів навколо багато,

І сповнене серце надій!

Студентство – це кроки пізнання,

Це істини спрага палка,

І щире, тендітне кохання,

Дорога  в дорослість стрімка.

Хай завжди лишаються з вами

Бентежні студентські роки,

І хай новими шляхами

Вам сяють щасливі зірки!

Катерина Швець

Детальніше...

 

Таланти знайшли і нагородили

Шукаєте таланти? Тоді вам у ТНПУ – тут їх уже віднайшли і нагородили 31 жовтня. Змагалися у конкурсі 19 учасників. До 29 жовтня вони подали свої заявки у організаційний комітет і у день творчого змагання були у повній бойовій готовності. Виходили на сцену у порядку реєстрації, представляли свій номер і чекали на результати. Змагалися у номінаціях вокальних, танцювальних, поетичних. За конкурсантами слідкувало жюрі:

·         Володимир Брославський, начальник відділу виховної роботи

·         Ірина Чорна, доцент кафедри практичної психології

·         Наталія Овод, асистент кафедри вокально-хорових дисциплін

·         Наталя Фаріон, художній керівник відділу виховної роботи

·         Іван Шустак, заступник голови ПОС

·         Ольга Салівка, заступник голови Студради

Отож, переможці університетського конкурсу «Шукаємо таланти».

Надія Хмелюк – номінація «Художнє читання».

Ігор Жураков із авторською піснею «Ти не моя» у номінації «Інструментально-вокальне мистецтво».

Ольга Гись та Вадим Марцинюк здобули першість у номінації «Танцюють всі!»

Станіслав Клапак – оригінальний жанр «Бітбокс». До речі, глядачі цю номінації назвали по-своєму «Людина-окрестр».

І місце – Христина Сарамага, ІІ – Андрій П’єцовий у номінації «Реп».

І – Софія Зозуля, ІІ – Олександра Москва, ІІІ – Юлія Майданюк – номінація «Вокал»

Начальник відділу виховної роботи Володимир Брославський каже, що хоч учасників було небагато, вибрати переможця все-одно було важко: тим, хто не отримав відзнаки не варто розчаровуватися:  «Навіть якщо ви не отримали грамоту, то здобули сьогодні досвід, перебороли свій страх, вийшовши на сцену університету.  Це важливіше, ніж перемога, адже такий досвід допоможе вам у майбутньому».

Катерина Швець

Детальніше...

 

Навчання і дозвілля разом ідуть

Студентське життя кольорове і безтурботне, веселе і незабутнє. Це крок у дорослий світ, перша оцінка у заліковій книжці, незабутні дні і безсонні ночі, нові знайомі, які стають друзями, кохання і сльози, неймовірні емоції, незабутні враження та події.

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка – один із кращих вищих навчальних закладів України, працівники якого створюють сприятливі умови не тільки для навчання, а й для розвитку творчих здібностей кожного студента.

Крім навчання тут відбуваються цікаві зустрічі, конкурси, фестивалі, ігри КВК. Велику увагу звертають на першокурсників і допомагають їм почуватися впевненіше та проявити свої таланти у різних заходах. Саме вони є ініціаторами «Фестивалю першокурсника 2012». З представників кожного факультету формувалася команда з п’яти студентів. Після жеребкування всі одержали завдання, з-поміж яких була й інтелектуальна вікторина: якнайшвидше і правильно відповісти на запитання. За результатами змагань, найкращими кулінарами виявилися студенти інституту педагогіки та психології. В «Естафеті» перемогла дружна, згуртована команда географічного факультету. Найерудованіші – студенти факультету фізичного виховання. Загалом всі команди були на висоті.

Другий етап – концерт – відбувся за участі гуртів «Думки вголос», «ALL STARS», «Realliti of freedom», «Vithout rules», «O-back», які із задоволенням дарували свої композиції.

Учасники дійства, переконані, що «Фестиваль першокурсників 2012» набув масштабу справжнього свята і його потрібно проводити щороку.

Олеся Шмира

Детальніше...

 

Покликав першовересень

Із року в рік наш університет приймає до своїх лав нових студентів – надію та майбутнє держави. Цього року урочиста посвята відбулася у День знань.

Вчорашніх випускників шкіл, абітурієнтів вітав ректор Володимир Петрович Кравець. Він наголосив на високій місії нашого ВНЗ – готувати еліту країни, запевнив, що професорсько-викладацький склад зробить для того усе можливе. 

А новоспеченим студентам нагадав, що вони прийшли сюди не лише аби отримати диплом, а , насамперед, здобути високоякісну освіту європейського зразка.

Привітала першокурсників і богиня Науки. Вона запалила незгасний вогонь знань, разом з нею студенти дали присягу. Рівняння на клейноди університету та факультетів, піднесене звучання гімну викликали у душі трепет і гордість за причетність до одного з кращих педагогічних вишів країни.

Саме тут студенти долучатимуться до високих надбань людської думки, формуватимуть себе як особистість. Тепер, коли настали будні, їм, молодим, завзятим, з допомогою наставників зволодівати знання, примножувати надбання національної науки і культури, спільними зусиллями будувати завтрашній щасливий день молодої української держави.

Детальніше...

 

День університету у вишиванці

Музика оркестру звучить під стінами Тернопільського національного педагогічного університету. І не тому, що завтра п’ятниця, вихідні. А тому, що саме сьогодні, 19 квітня, один з кращих вишів Тернополя святкує свій день. «День університету!»

Урочистості розпочалися о 14:30 з музично-розважального конкурсу «Караоке на майдані». Кондратюк, звичайно, не приїхав, проте й без нього непогано повеселились: із збиранням грошей, піснями учасників, танцями активних глядачів, та, звичайно, яйцями. А як  без них, це ж «Караоке…».

Заходи  спочатку проводились надворі, якраз в той час, коли дощ не скупився на воду. Звичайно, університет, як міг накривав собою студентів, проте, на диво, зібралось їх чимало, що й під стріхою всіх не сховаєш.

По закінченню музичної частини, естафету підхопили танці, а саме «Флеш-моб у вишиванці» у виконанні студентів. Такої  кількості учасників в одному з атрибутів українського національного одягу, та ще й танцюючих, Тернопіль, мабуть, не бачив.Та це ж педагогічний, має вчити, і показувати на власному прикладі усю різнобарвність та строкатість своєї професії.

«Вулична» частина свята підбігла до завершення, далі ж на всіх гостинно чекав актовий зал вишу, де й відбулась більш урочиста церемонія, за участі викладацькоо складу та студентів. Щоб «офіціоз» не видавався надміру сухим та черствим, до нього додавали  трохи музики.

Так і минув День ТНПУ ім. Гнатюка: по-теплому та дружньо. Сподіваюсь, кінець світу нас таки обмине, і вже через рік, університет  відзначить свій день з таким же запалом, як сьогодні.

Тетяна Колеснік «Львів Тернопіль щоДенно»

Детальніше…

 

Феєрія краси

Того вечора актовий зал університету був переповнений глядачами, адже 12 найдостойніших хлопців та 12 дівчат змагалися за титул «Міс і Містер університету – 2012».

На долю суддів випало нелегке завдання, адже їм довелося вибирати найкращих з кращих. Вперше конкурсанти з’явилися в українському стилізованому одязі. Вміння вирішувати проблеми і розв’язувати складні ситуації конкурсанти виклали у своїх соціальних проектах.

Згодом хлопці та дівчата дефілювали в одязі casual стилю. На завершення перед глядачами з’явилися феї у вечірніх сукнях  хлопці у вишуканих костюмах. Конкурсанти танцювали вальс. 

Поміж виходами на сцену глядачів розважали учасники танцювальних та вокальних колективів, а також визначалися «Міс та Містер глядацьких симпатій». Ці титули здобули Вероніка Гуштик та Олег Клапач.

Третіми віце Міс і Містер стали Влада Щербакова та Артур Максимів. Друге місце посіли Вероніка Гуштик та Олег Рижий. Першими віце Міс та Містер стали Аліна Качуровська та Андрій Поляк. Корону та звання Міс університету отримала Хистина Загородна, Містером університету став Олег Клапач.


Детальніше…


Menu
Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси