Педагогічна спільнота України прощається з Ніною Миколаївною Буринською

Педагогічна спільнота України

прощається

з  Ніною Миколаївною Буринською

Сьогодні, у понеділок, 6 лютого 2017 року, уся педагогічна спільнота України прощається з Ніною Миколаївною Буринською , Почесним академіком НАПН України, доктором педагогічних наук, професором, відомим учени м, заслуженим учителем-методистом, безмежно закоханим у хімію. Вона була людиною сміливої думки та активної життєвої позиції, натхненної праці, яка понад 65 років присвятила вирішенню важливих питань на педагогічній і науковій ниві.

Більше сорока років (з 1974 р.) працювала в Інституті педагогіки НАПН України, де 15 років очолювала спочатку сектор, потім відділ, далі лабораторію хімічної та біологічної освіти. Автор понад 350 друкованих праць з питань методики навчання хімії в середній та вищій школах, з проблем політехнічної освіти, профорієнтації учнів, комплексн ого підходу до навчання і виховання. Низку наукових праць присвячено дослідженню проблем різнорівневої диференціації навчання, розробці базового та поглибленого змісту й державних стандартів шкільної хімічної освіти, теорії підручника.

Серед наукових праць – монографії, навчальні програми та підручники з хімії для загальноосвітніх навчальних закладів, що виходили як українською, так і російською, румунською, польською, угорською мовами; методичні посібники для вчителів, тлумачний словник-довідник із загальної хімії, підручник з методики хімії для студентів природничих факультетів педагогічних університетів.

Під керівництвом професора Н. М. Буринської підготовлено 17 кандидатів та 10 докторів педагогічних наук, які працюють в різних наукових на навчальних установах України. Парадигмою її життя був постійний рух, удосконалення, завоювання нових вершин, що точно віддзеркалювалось у життєвому кредо: «Працею звеличуйся».

Заслуги Ніни Миколаївни високо оцінені науковою спільнотою і державою. Вона нагороджена знаком «Відмінник народної освіти УРСР» (1965), медаллю А. С. Макаренка (1977), а також знаками «Отличник просвещения СССР» (1987) і «Відмінник освіти України» (1997), медалями К. Д. Ушинського (2007) та «За наукові досягнення» (2008), Почесною грамотою Верховної Ради України (2009).

Ніна Миколаївна запам’яталась нам як унікальна людина, яка, насамперед, думала про інших людей, їхні проблеми, для всіх знаходила час, за всіх вболівала, у чому могла – допомагала. Це – норма її життя. І тому справедливо, що у педагогічному загалі її називають “Учителем учителів”.

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Ніни Миколаївни Буринської та висловлюємо щирі співчуття співробітникам, рідним і близьким покійної. Серцем і душею розділяємо вашу біль і горе.

Колектив викладачів і студентів хіміко-біологічного факультету
Тернопільського національного педагогічного університету
імені Володимира Гнатюка