Ректор університету

Кравець Володимир Петрович

Народився 1947 року в м. Гусятин Тернопільської області. Закінчив з відзнакою фізико-математичний факультет Тернопільського державного педагогічного інституту. Працював на наукових, викладацьких і керівних посадах ТДПІ, зокрема доцентом кафедри педагогіки, деканом фізико-математичного факультету, проректором з навчальної роботи. В 1990 році обраний ректором Тернопільського державного педагогічного університету. За роки його керівництва інститут реорганізовано в університет (1997 р.), який здобув статус національного вищого навчального закладу (2004 р.). З 2001 року член президії Національної Академії педагогічних наук України, з 2005 року член Атестаційної колегії Міністерства освіти та науки, з 2010 року член президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, голова ради ректорів Тернопільщини.За сумлінну творчу працю нагороджений орденами "За заслуги" ІІ та ІІІ ступенів, Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, відомчими нагородами Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ, Національної Академії педагогічних наук, місцевих органів самоврядування. У 2015 році увійшов до складу 100 кращих тернополян. Нагороджений медаллю "За жертовність та любов до України" Української православної церкви Київського Патріархату та Відзнакою Президії Федераціі Футболу України.Дійсний член Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України.Фахівець у галузі теорії та історії педагогіки. Його наукова діяльність присвячена проблемам психології статі, сімейної педагогіки, дошлюбної підготовки учнівської молоді. Опублікував понад 150 наукових праць. Коло наукових інтересів - психологія статі, сімейна педагогіка, дошлюбна підготовка молоді, статеве виховання учнів, порівняльна педагогіка.Захоплення - футбол, класична література, мандри.Основні наукові праці:"Психологія сімейного життя" (41,5д.а.,1995 р.)"Психолого-педагогічні основи підготовки школярів до сімейного життя" (11,5д.а.,1997 р.) "Діяльність шкільного психолога з дошлюбної підготовки школярів" (10,0д.а.,1997 р.)"Теорія і практика дошлюбної підготовки молоді" (43,0д.а.,2000 р.)"Психофізичні та психологічні аспекти формування усвідомленого батьківства" (15,25д.а.,2001 р.)"Гендерна педагогіка" (2003 р.)"Історія гендерної педагогіки" (2005 р.)"Статева соціалізація дітей і підлітків: закономірності та гендерні особливості" (29,75д.а., 2008 р.)"Статева соціалізація та підготовка учнівської молоді до сімейного життя у педагогіці та шкільній практиці зарубіжних країн" (11, 2д.а., 2009 р.)"Ґендерна соціалізація молодших школярів"  (12 д.а., 2011 р.)"Ґендерні дослідження: прикладні аспекти" ( 22,5 д.а., 2013 р.)"Педагогіка: базовий підручник для студентів вищих навчальних закладів ІІІ і ІУ рівнів акредитації" (30,82 д.а., 2015 р.).
Посадові обов'язки ректора:1. Здійснює керівництво діяльністю університету і несе персональну відповідальність за його розвиток, якість підготовки спеціалістів, проведення наукових досліджень, нормальний психологічний клімат в колективі, за кадрову політику.2. Представляє університет у всіх державних органах, установах і громадських організаціях.3. Керує роботою Вченої ради університету, ректорату, приймальною комісією.4. Приймає на роботу і звільняє з роботи працівників, визначає їх функціональні обов'язки.5. Заохочує працівників університету і притягає до дисциплінарної відповідальності.6. Видає накази, які регламентують діяльність університету.7. Є розпорядником майна і коштів університету.8. Забезпечує охорону праці, дотримання правил внутрішнього розпорядку в університеті.9. Відраховує з університету та поновляє на навчання студентів і аспірантів.Підрозділи, що безпосередньо підпорядковані ректору:1. Обчислювальний центр.2. Відділ кадрів.3. Канцелярія.4. Архів.5. Бухгалтерія.