TNPU      https://www.magna-charta.org/magna-charta-universitatum/mcu2020

ТНПУ приєднується до Великої Хартії Університетів (MCU 2020): Глобальна Ініціатива для Академічної Свободи та Інституційної Автономії

В травні 2020 Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка приєднався до оновленої Великої Хартії Університетів (Magna Charta Universitatum - MCU 2020).

Magna Charta Universitatum – документ, що був вперше підписаний ще у 1988 році з нагоди 900-річчя Університету Болоньї в Італії, 388 університетами із різних країн світу. Підписання оригінальної Великої Хартії Університетів стало знаковою подією, оскільки цей документ містив фундаментальні принципи академічної свободи та інституційної автономії, спрямовані на досягнення належного врядування та саморозуміння в майбутньому.

Як відомо, наш університет виступав учасником-підписантом попередньої версії міжуніверситетської хартії ще з 2013 року. Тоді у м. Болонья (Італія) професор Володимир Кравець задекларував приєднання ТНПУ до цінностей, що об’єднують провідні заклади Європи та інших континентів. Серед університетів Європи та світу найбільше представництво у Magna Charta Universitatum 2020 має Італія — 50 університетів, Іспанія — 39, Велика Британія — 32, Німеччина — 30, Україна — 30, Польща — 23, США — 21, Туреччина — 20.
Оскільки принципи, викладені у документі, залишаються актуальними й до сьогодні, у 2020 році було вирішено провести церемонію поновлення Хартії.

Таким чином, 14 травня ректор нашого університету професор Богдан Буяк поновив участь, заявивши, що ТНПУ прагне діяти відповідно до Великої Хартії Університетів 1988 року, де зазначалась підтримка фундаментальних цінностей університетських традицій та відстоювати та просувати принципи, цінності та обов'язки, викладені в Великій Хартії Університетів-2020, посилювати роль університетів у збереженні планети та зміцненні здоров'я, процвітання та просвітлення навколо світу. Саме дійство було перенесене на 2021 рік у цифровому форматі та урочисте підписання відбулась 16-17 червня 2020 року на платформі Zoom.

Підписавши Велику Хартію Університетів (Magna Carta Universitatum - MCU 2020), ви приєднуєтесь до глобального зобов'язання просувати та підтримувати академічну свободу, інституційну автономію, зв'язок між викладанням та дослідженнями, соціальну відповідальність та основні цінності вищої освіти. Приєднуйтесь до нас, підписавши MCU 2020, і станьте частиною спільноти, яка прагне постійно вдосконалювати майбутнє вищої освіти.

Подати заявку можна тут: https://www.magna-charta.org/magna-charta-universitatum/mcu2020
#MCU2020 #ВідповідальніУніверситети #АкадемічнаСвобода