Наукова робота
Організація та проведення наукових досліджень в університеті базується на положеннях Законів України «Про освіту»,«Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», «Про наукову і науково-технічну експертизу».
Наукова робота в університеті здійснюється за такими основними напрямами:
проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень з метою отримання нових знань у різних галузях й застосування їх у теоретичній та практичній діяльності;
підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру, докторантуру та прикріплення здобувачів наукового ступеня кандидат наук;
науково-консультативне, організаційно-методичне та інформаційно-аналітичне забезпечення наукової діяльності;
науково-експертна робота;
проведення комунікативних заходів;
видавнича діяльність;
міжнародне наукове співробітництво.
Реалізація наукової діяльності університету здійснюється за наступними принципами:
активна участь у формуванні та впровадженні наукової політики;
збалансованість розвитку управлінського й виробничого потенціалу, фундаментальних і прикладних досліджень;
органічна єдність розвитку системи наукових досліджень з економічним, соціальним та духовним розвитком суспільства;
упровадження досягнень науки на практиці;
використання сучасних методів наукових досліджень та інструментарію інформаційних технологій;
інтеграція у світовий науковий простір.
Основними навчально-науковими підрозділами університету є факультети, інститути, кафедри та науково-дослідні лабораторії, які забезпечують проведення навчального процесу з відповідних спеціальностей, спеціалізацій, дисциплін, курсів, модулів, а також наукових досліджень.
Координацію, організаційно-методичне, консультативне та науково-експертне забезпечення наукової роботи в університеті здійснює ректорат, науковий відділ, відділ аспірантури, інтелектуальної власності, міжнародних зв’язків, наукова бібліотека, науково-дослідна частина, зокрема, щодо організації фундаментальних та прикладних досліджень, які фінансуються із державного бюджету.
Протягом 2019 року працівники університету опублікували 77 монографій та/або розділів, в тому числі 21 мовами ЄС, 216 підручників і посібників, 188 наукових статей у фахових виданнях, 497 тез виступів на різного рівня комунікативних наукових заходах та 90 (проти 57 у 2018 р.) публікацій у виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз Scopus та WoS. Усього в 2019 році опубліковано 1178 праці, з них 110 у зарубіжних виданнях (у 2017 – 52; 2018 –188). У рейтингу педагогічних закладів вищої освіти (ЗВО) України за версією МОН ТНПУ зайняв 2 місце (другий рік поспіль. Упродовж 2019 року студенти опублікували 610 робіт (у 2017 – 808, у 2018 - 924), з них у фахових виданнях – 14 (у 2018 – 34). На Всеукраїнських олімпіадах студенти вибороли 9 призових місць (у 2017 – 9, у 2018 - 6), а також 9 студентів (у 2017 – 10, у 2018 - 5) стали переможцями різноманітних Всеукраїнських студентських конкурсів, які проводилися під егідою МОН України.
У звітному році випускники аспірантури та докторантури захистили 1 докторську і 4 кандидатських дисертацій. Працівниками університету захищено 4 докторських дисертації. У спецрадах, які функціонують в університеті, захищено 32 кандидатських та 13 докторських дисертацій. У 2019 р. на базі університету було проведено 38 науково-комунікативних форуми. З них зі статусом міжнародного – 10, всеукраїнського – 10, регіонального – 18.
В університеті публікуються «Наукові записки» за 8 серіями.