Семестрова Програма академічної мобільності в Академії Яна Длугоша в місті Ченстохова (Польща)

ТНПУ імені В. Гнатюка заслужено вважається одним з найкращих педагогічних вищих навчальних закладів України. У виші активно діють програми Подвійного диплому та програми обміну. Студенти відвідують університети Європи, з якими наш ВНЗ має партнерські відносини. Нещодавно було підписано додаток до угоди про співробітництво з Академією Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща), що передбачає реалізацію семестрової Програми академічної мобільності. Академія ім. Яна Длугоша– це вищий навчальний заклад із 40-річним стажем серед державних вищих навчальних закладів Польщі − пропонує навчання І, ІІ і ІІІ ступеня на 5 відділеннях, 30 факультетах і більше ніж 80 спеціальностях. Виші об’єднує досить довга історія стосунків та співпраця в різних напрямках, зокрема, за програмою Подвійних дипломів. Уже 10 вересня магістранти історичного факультету відправляються на один семестр в Академію, де їх чекає унікальна програма навчання за Програмою білатеральних дипломів, безкоштовне проживання в Академіку польського вишу та вивчення польської мови. А цього року обидва ВНЗ поширюють співробітництво ще і через семестрову Програму академічної мобільності. Проект дає можливість учасникам освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі на території України чи поза її межами. Основними цілями таких програм є підвищення якості освіти, розвиток міжкультурного обміну, підготовка майбутніх кваліфікованих спеціалістів.

В рамках цієї Програми академічної мобільності студенти ТНПУ ім. В. Гнатюка отримають можливість 3 місяці безкоштовно навчатися в Академії Яна Длугоша, безкоштовно проживати на території їх студентського містечка та вивчення польської мови! Польські партнери беруться підбирати аналогічні предмети, які студент повинен вивчати в Україні, а по закінченні учасникам Програми видається академічна довідка про вивчення тих дисциплін, які були заявлені. При поверненні в ТНПУ навчальні предмети з академічної довідки можуть бути перезараховані студенту на сесії. Участь в програмах академічної мобільності дає змогу отримати якісну європейську освіту по обраному напряму підготовки, додаткові знання в суміжних галузях, розширити світогляд у всіх областях європейської культури, набути професійного досвіду та паралельно отримати в перспективі диплом польського університету за умови подальшої участі у Програмі білатеральних(паралельних) дипломів.

Головним випробуванням для бажаючих взяти участь у цій програмі є бажання та заповнена анкета, яку можна знайти тут (посилання).

Довідати про Академію Яна Длугоша у місті Ченстохова можна із сайту цього вишу, а також із україномовного буклету про цей навчальний заклад.

Більш детальну інформацію щодо участі в Програмі можна дізнатися у відділі міжнародних зв’язків або у науковому відділі.

Напрями та спеціальності: