На фізико-математичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка розпочав свою роботу STEM-центр для учнівської молоді

Ключ успіху до цифрового майбутнього

Одним із пріоритетних проектів кафедри інформатики і методики її викладання є розвиток сучасної STEM-освіти. На основі вивчення кращого світового досвіду та потенціалу української освіти викладачами кафедри створено план дій щодо трансформації та модернізації STEM-освіти.

Проект спрямований на розвиток учнівської та студентської наукової творчості в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, а також на організацію їх практичної діяльності шляхом:

ü       налагодження стратегічного партнерства між університетом, середніми школами та ІТ-підприємствами;

ü       проведення університетських олімпіад з програмування;

ü        проведення Днів науки, наукових пікніків, майстер-класів, тренінгів, навчальних квестів.

Вперше у Тернополі 11 жовтня 2015 року на фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка розпочав свою роботу STEM-центр для учнівської молоді. На відкриття центру були запрошені школярі та учителі з міста та області, що цікавляться наукою, ІТ-технологіями, робототехнікою, програмною інженерією та розробкою комп’ютерних ігор.

У рамках роботи центру працювали різні майданчики:

·         конкурс «Цифрові ерудити»;

·         цифровий атракціон «Відеогра за 20 хвилин»;

·         науковий пікнік.

На цих майданчиках учні створили свою першу комп’ютерну гру, працювали з програмою Lego digital designer - віртуальною лабораторією для програмування роботів, ознайомилися з роботою 3D-принтерів. За результатами роботи учні були нагороджені грамотами та отримали нове коло однодумців.

Басіста Оксана Василівна,
інженер кафедри інформатики