Команда історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка здобула нагороди на студентському історичному турнірі у Львові (ФОТО)

Команда історичного факультету

ТНПУ ім. В. Гнатюка

здобула нагороди

на студентському історичному турнірі у Львові

Упродовж 21 – 23 лютого в стінах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся другий студентський історичний турнір імені Михайла Грушевського. Захід уже другий рік поспіль організували Львівський медієвістичний клуб, Наукове товариство, Профбюро студентів, Наукова бібліотека та історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка за підтримки Львівської міської ради.

У конкурсі брало участь 22 команди – студенти (історики та юристи) з 10 вишів України, в їх числі й Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Команда «На щиті» складалась зі студентів ІІ курсу історичного факультету: Івана Костюка., Олександра Манзика, Наталії Митник.

Відкриття турніру відбулося в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасників заходу привітали заступник голови оргкомітету турніру, директор Наукової бібліотеки Василь Кметь і член оргкомітету, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, заступник декана історичного факультету Руслан Сіромський, побажавши плідного змагання, аргументованих дискусій та командного духу.

Наша команда «На щиті» активно включилася в дискусію з опонентами. Протягом турніру студенти відповідали на складні питання сьогодення: «Чим є декомунізація по-українськи: “відновленням історичної пам’яті” або ж “корекцією на потребу дня”?»

В ситуації, в якій перебуває сучасна Україна (реформи та вибір стратегії руху), важливо вивчати та враховувати досвід реформ, які проводились в інших країнах та суспільствах. Тому говорили про такі екзотичні теми, як революція Мейдзі в Японії, або ж більш традиційні і десь енциклопедичні, як 1688 рік в історії Англії. Будемо сподіватись, що зроблені висновки будуть корисними.

Мову вели також і про вузькоспеціалізовані та профільні історичні питання, як от - наукові інтерпретації та традиція використання термінів-концептів “Візантія” і “Київська Русь”, або ж ідея та моделі університету й перші університети на українських землях.

У підсумку команда нашого історичного факультету «На щиті» здобула диплом ІІІ ступеня та була нагороджена спеціальними призами від суддів за найориґінальнішу назву команди. Такі змагання мотивують до наукового зростання, вдосконалення та сприяють набуттю риторичних навиків. Водночас захід приніс учасникам турніру не тільки інтелектуальне задоволення, але й багато позитивних емоцій, які стануть запорукою майбутніх творчих та наукових звершень.

Студентка 2 курсу історичного факультету
Наталія Митник