Видатний історик сучасності   історикам майбутнім:   унікальна зустріч   в стінах історичного факультету

Видатний історик сучасності

історикам майбутнім:

унікальна зустріч

в стінах історичного факультету

2 березня викладачі та студенти історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка мали зустріч із завідувачем відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського доктором історичних наук, професором Віктором Анатолійовичем Брехуненком.

Натхненником та організатором заходу став декан історичного факультету Володимир Володимирович Місько.

Модератор заходу кандидат історичних наук, доцент кафедри нової і новітньої історії та методики її викладання Ярослав Петрович Секо представив аудиторії почесного гостя й підкреслив, що не випадкового ця зустріч відбувається на історичному факультеті, бо саме історики в майбутньому будуть впливати на формування суспільної думки. А в умовах гібридної, зокрема інформаційної війни, яка зараз ведеться на території нашої держави, особливо важливо спростовувати історичні міфологеми. Саме аргументованому розвінчанню міфу про «братні» відносини між російським і українським народами й присвячене наукове дослідження Віктора Анатолійовича Брехуненка.

Під час заходу Віктор Анатолійович розповів учасникам про причини, які підштовхнули написати цю наукову розвідку, висновки щодо сучасної ситуації на Сході України, і коло читачів, на яке розрахована книга.

“І теперішня війна – це не є якийсь виняток. Це логічний розвиток усіх попередніх російсько-українських стосунків. А Путін, зрештою, не придумав нічого нового. Всі його політичні, військові, ідеологічні стратегії мають прямих генетичних попередників у минулих війнах. І книжка побудована на описах кожної російсько-української війни. На тих елементах, які перегукуються із сучасною ситуацією на фронті і в тилу, ми акцентували увагу і виділяли текст чорним. А у останньому розділі, який присвячений сучасній війні, є окремий підрозділ “Стратегії Путіна: спадкоємність від ХV століття”, де це підсумовується", - розповів історик.

Також усі бажаючі мали можливість поставити професорові питання, що стосуються тем, розглянутих у монографії.

Вдячні Віктору Анатолійовичу за цікаву лекцію і пишаємося тим, що наш факультет радо відвідують  науковці такого рівня, даючи стимул і натхнення,  виховуючи покоління молодих істориків.

Студентка ІV курсу
Уляна Паньків