Професор Ф.Г.Турченко прочитав лекцію для студентів-істориків ТНПУ ім.В.Гнатюка

Професор Ф.Г.Турченко прочитав лекцію

для студентів-істориків ТНПУ ім.В.Гнатюка

На історичному факультеті 2 березня 2017 р. відбулась зустріч з доктором історичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Федором Григоровичем Турченком. Лекцію слухали студенти першого та третього курсу історичного факультету. Майбутні історики мали змогу обговорити проблеми українського державотворення. Дізнались про нові концептуальні підходи, які були присвяченні Українській революції ХХ ст.

Окремою темою постала проблематика підручників з історії України у 90-х роках та на сучасному етапі. Ф.Г.Турченко, як безпосередній учасник концептуальної розробки зазначених робіт, починаючи від незалежності нашої держави, розповів про основні проблеми які супроводжували дослідників, етапи розвитку та особливості підходів, що дали змогу видати перші навчальні посібники.

На сам кінець, професор Ф.Г.Турченко презентував студентам свою нову роботу “Україна – повернення історії”, у якій досліджено ґенезу сучасного підручника з історії, та модерні виклики для вітчизняних науковців.

Відрадно, що на історичному факультеті відбуваються зустрічі з провідними науковцями України, адже у такий спосіб студенти отримують нові знання, цікавий науковий досвід та формують світогляд.

Cтудент історичного факультету
 Безпалько Б.