Шевченківські читання на історичному факультеті  ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Шевченківські читання

на історичному факультеті

ТНПУ ім.В.Гнатюка

Вже стало доброю традицією великою дружньою історичною родиною вшановувати пам'ять генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня о 14.30 на історичному факультеті відбувся конкурс Шевченківських читань. Розпочалось дійство із вступного слова декана факультету Володимира Міська, який наголосив на важливості постаті Т.Шевченка для українського народу:

«Кожного разу, коли звертаємося до творчості Великого Кобзаря, знаходимо відповіді на актуальні проблеми сьогодення України. В цьому якраз і є сила творчості нашого «пророка», а його настанови закликають відстоювати українську національну ідею та надихають до розбудови своєї країни. Саме тому кожен студент-історик повинен сумлінно навчатись, здобувати освіту, щоб уже завтра стати успішним вчителем, науковцем, держслужбовцем, громадсько-політичним діячем… І у такий спосіб зробити свій корисний внесок у розвиток нашого міста, області та Батьківщини».

Опісля всі охочі студенти читали твори Кобзаря такі, як: «Розрита могила», «Заповіт», «Кавказ» тощо. Студенти ІС-21 продемонстрували свої таланти у постановці уривку з п'єси «Назар Стодоля». Студенти-магістранти Скасків Віталій та Леськів Ганна продекламували авторські вірші, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку. Заступник декана Наталія Морська, вразила присутніх продекламувавши вірш «Минають дні, минають ночі» польською мовою.

На завершення дійства компетентне журі у складі професора Івана Зуляка, доцентів Віктора Грушка, Івана Куцого, Володимира Кіцака, Оксани Ятищук, Наталії Морської, Наталії Григорук, Лесі Костюк, Ярослава Сека визначило переможців, всі учасники пригощалися смаколиками.

Загалом захід видався змістовним, цікавим та по-родинному затишним. Студенти вдячні за організацію свята заступнику декана із виховної роботи Оксані Ятищук.

Кому, як не нам, історикам, берегти національну пам'ять, відображену у творчості великих синів українського народу, одним із яких був Тарас Григорович Шевченко!

Студентка історичного факультету
Ірина Марчук