На факультеті філології і журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка  відбулися урочини   «Мій Тарас Шевченко»  (ФОТО)

На факультеті філології і журналістики

ТНПУ ім.В.Гнатюка

відбулися урочини

«Мій Тарас Шевченко»

«Сьогодні думи Шевченка є невіддільні від дум нашого народу.
 І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета.
 Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених
 – як це зараз нам співзвучно!».

Павло Тичина

10 березня на факультеті філології і журналістики відбувся захід, присвячений пам’яті Великого Українця – Тараса Григоровича Шевченка. Для кожної людини, яка по-справжньому поціновує культуру рідної землі, ця постать є величною.

Організатори – доцент кафедри теорії і методики української та світової літератури Л.І.Царик і асистент кафедри журналістики Н. В. Янець.

Усі, хто бажав долучитися до свята, змогли взяти в ньому участь, адже захід не був організований за заздалегідь складеним сценарієм, а давав можливість поділитися враженнями від творчості видатного письменника, розповісти, чим саме запам’яталася постать «українського генія». Присутні дізнавалися багато нового і ділилися власними роздумами.

Студенти різних курсів читали напам’ять твори Тараса Шевченка, які справили на них найбільше враження (Хичій Каріна, Бакала Мар’яна, Махно Наталія, Павко Ірина, Терлецька Христина, Мацьопа Оксана, Батлюк Олеся, Сех Христина). На святковому заході звучали спогади про Кобзаря, які передаються з покоління в покоління, та есе про Великого Українця (Дутчак Світлана, Левчук Анна, Синичка Марія). Студенти ділилися роздумами і у власних віршах, передавали відповідні настрої, почуття, зазначаючи, що творчість Т. Г. Шевченка актуальна завжди (Полиняк Марія, Несторочив Юліана, Сидорчук Ольга, Федчишин Тетяна, Стадник Олена), звучали поезії Тараса Шевченка із музичним супроводом, інтерпретовані по-сучасному (Думін Уляна, Білас Уляна).

Із презентацією «Пам’ятники Тарасу Шевченку у світі та на Тернопільщині» участь у заході взяли студенти заочного відділення (Петришин Вероніка та Дацків Ірина), адже нашого Генія вшановують у різних куточках землі.

Неповторною родзинкою свята стали раритетні та ексклюзивні видання найбільш відомої книги Т. Шевченка –  «Кобзар» –  презентовані доцентом кафедри журналістики П. З. Гуцалом.

Студентка групи УФі-32
Білас Уляна

Фото:
Янець Н.В.

Більше фото див. в альбомі