Святковий концерт на честь 203-ї річниці   від дня народження Тараса Шевченка

Святковий концерт на честь 203-ї річниці

від дня народження Тараса Шевченка

13 березня у актовій залі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбувся святковий концерт на честь 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

У виконанні художніх колективів факультету мистецтв прозвучали такі музичні твори на шевченківську тематику:

- «РЕВЕ ТА СТОГНЕ ДНІПР ШИРОКИЙ» (слова Тараса Шевченка, музика Данила Крижанівського) у виконанні хорової капели у супроводі естрадного оркестру, керівник – Анатолій Ороновський, диригент - заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль;

- «ОЙ, ДНІПРЕ МІЙ, ДНІПРЕ» (слова Тараса Шевченка, музика Миколи Лисенка) у виконанні студента магістратури факультету мистецтв Андрія Оленина;

-«ВІТРЕ БУЙНИЙ» (слова Тараса Шевченка, музика Віктора Захарченка) у супроводі оркестру виконала студентка факультету мистецтв Руслана Копоть; «ЗАПОВІТ» (музика Гната Хоткевича) у виконанні хорової капели та оркестру факультету мистецтв.

Студенти факультету мистецтв спеціальності «Сценічне мистецтво» читали поезію Тараса Шевченка, зокрема, «ДО ОСНОВ’ЯНЕНКА» читав Роман Фестрига, «МУЗА» читала Діана Кибало, «У НАШІМ РАЇ НА ЗЕМЛІ» читала Тетяна Палига. Уривок з поеми «КАТЕРИНА» читав Сергій Корнафель.

У виконанні ансамблю бандуристів факультету мистецтв, керівник заслужений артист України Дмитро Губ’як, прозвучали інструментальні варіації на тему української народної пісні «Вийди, вийди, сонечко» та українська народна пісня «ОЙ, ЄСТЬ В ЛІСІ КАЛИНА» (обробка Дмитра Губ’яка). Також, Дмитро Губ’як виконав твір на вірші Богдана Стельмаха, музика Віктора Камінського «ІСТОРІЯ НАШОГО НАРОДУ».

Як на одному диханні прозвучали музичні твори у виконанні лауреата всеукраїнського конкурсу інструментального ансамблю «Музики» (керівник – заслужений працівник культури України Анатолій Баньковський), а саме «НЕ ТОПОЛЮ ВИСОКУЮ» на слова Т. Шевченка та українська народна пісня  в обробці Миколи Шамлі «ЧЕРЕВИЧКИ», солістка Наталя Овод.

Лауреат всеукраїнських і міжнародних пісенних фестивалів та конкурсів Олена Волович виконала пісню «Білий птах розправив крила» (слова і музика Олени Мельник).

У супроводі естрадного оркестру факультету мистецтв виконав твір «ШЛЯХ ДО ТАРАСА» (муз. Олександра Осадчого, сл. Юрія Рибчинського) Анатолій Ороновський.

Кульмінацією святкового концерту став виступ народного артиста України В’ячеслава Хім’яка, який прочитав твір «І МЕРТВИМ І ЖИВИМ…»

Концерт підготували:

сценарій та постановка – Богдан Водяний;

хормейстери: Анатолій Ороновський, Марія Іздепська-Новіцька, Галина Місько;

керівники художніх колективів: Анатолій Баньковський, Мирослав Кріль, Оксана Михайлюк, Дмитро Губ’як, Людмила Ванюга;

звукорежисери: Олег Сокотович, Володимир Баган.

Керівник проекту – Зіновій Стельмащук

Інформаційна група факультету мистецтв