На  факультеті мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка провели круглий стіл, присвячений творчості Т.Г.Шевченка

На  факультеті мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка

провели круглий стіл,

присвячений творчості Т.Г.Шевченка

15 березня на факультеті мистецтв у межах навчальної дисципліни «Музична інформатика», викладач – кандидат педагогічних наук Ярослава Топорівська, відбувся круглий стіл на шевченківську тематику, учасниками якого були студенти груп мм-21, мм-22, викладачі, гості.

Розроблені та представлені студентами презентації давали змогу присутнім розкрити для себе «Шевченка – художника слова та пензля», пригадати життєвий шлях поета пов’язаний з Тернопільським краєм, відчути погляд сучасної молоді на вірші Тараса Шевченка у музичному мистецтві, зокрема тема презентації «Новий погляд: сучасний рок – Шевченко» спричинила неабияку дискусію.

Своїм досвідом, у підборі вокально-педагогічного репертуару для інструментального ансамблю «Музики», поділився керівник колективу, заслужений працівник культури України, доцент Анатолій Михайлович Баньковський. У виконанні колективу, ми неодноразово мали можливість слухати такі музичні твори на слова Т. Шевченка як «Вітре буйний», «Не тополю високую» та інші. Він, також, розповів про цікаві, маловідомі аранжування вокальних творів на слова поета для народних музичних інструментів, зокрема, інструментальні аранжування для баяну.

Студент І курсу Олексій Дмитрієвський порадував усіх присутніх виконанням пісні на слова Кобзаря під супровід бандури. Під час дійства звучала поезія Тараса Шевченка у виконанні студенток факультету мистецтв Діани Кибало та Христини Сірської.

Завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва кандидат мистецтвознавства, доцент Богдан Остапович Водяний, звертаючись до студентів, подякував їм за цікаво представлені теми презентацій та запропонував подивитись лекцію Оксани Забужко «Шевченко у ХХІ столітті: спроба перезавантаження» (www.youtube.com/watch?v=aCzjHbZ9EjU), задуматись над проблемами мистецького інформаційного простору сьогодні.

Інформаційна група факультету мистецтв