Студенти-історики ТНПУ ім.В.Гнатюка відзначили  100-річчя української революції

Студенти-історики ТНПУ ім.В.Гнатюка відзначили

100-річчя української революції

17 березня студенти історичного факультету під керівництвом Валентина Терещенка, доцента кафедри історії України, взяли участь у відзначенні на Тернопільщині 100-річчя створення Української Центральної Ради та початку Української революції 1917-1921 рр. Захід зібрав небайдужих тернополян, гостей міста, представників влади та духовенства. Священики відслужили панахиду на могилах Січових Стрільців за душі полеглих борців за Українську державність.

Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Ця поразка була наслідком незгуртованості політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними та соціальними завданнями визвольного руху, його обумовленості зовнішніми політичними й насамперед військовими факторами. Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності.

Майбутні історики вбачають певну схожість ситуації з сучасними подіями в Україні. Так само, як і 100 років тому, політики не можуть дійти згоди у розбудові нашої держави, керуються своїми особистими інтересами і нехтують думками і бажаннями громадян. Попри це все, ми зараз також знаходимось під загрозою повномаштабного військового вторгнення сусідньої держави.

Даючи оцінку подіям 100-річної давності, студенти історичного факультету дійшли спільного висновку – не зважаючи на політичний і військовий тиск, відкинувши всі неузгодженості та суперечки,ми зможемо відстояти нашу незалежність і розвивати нашу державу в майбутньому та не повторювати помилок минулого.

Студент 3 курсу історичного факультету
Ярослав Півторак