ЗМІ про нас. У педуніверситеті відбулася міжнародна конференція до Дня народження Романа Гром’яка (ВІДЕО)

ЗМІ про нас

У педуніверситеті відбулася

міжнародна конференція

до Дня народження Романа Гром’яка

Професор Роман Теодорович Гром’як – ім’я, яке добре знають філологи будь-якого вишу України. Його науковими працями послуговуються чи не всі студенти філфаків нашої країни і не тільки. До 80-річчя від дня народження професора в педуніверситеті організували конференцію.

Роман Теодорович Гром’як – професор, доктор філологічних наук, літературознавець, критик, публіцист та громадський діяч, роботи якого знають і в Україні, і за кордоном. Майже сорок років він викладав в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка. І на полиці чи не в кожного студента-філолога є його Літературознавчий словник-довідник.

ТЕТЯНА ВІЛЬЧИНСЬКА, декан факультету філології і журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка

«Він багато справді зробив для розвитку філологічної науки. Він започаткував школу герменевтики, школу компаративістики і багато його учнів працює у вищих начальних закладах України і за її межами».

СТЕПАН ХОРОБ, доктор філологічних наук, професор, зав. кафедри української літератури Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника

«Людина, яка залишила слід не в одного покоління івано-франківських учених і літераторів. Він був унікальний не тільки в межах України, але й за межами. Я достеменно знаю, бо був на конференції в Мюнхені, і в Кракові, і у Варшаві, і в Любліні, де Роман Теодорович виступав. Я мав можливість бачити, як сприймають, скажімо, полоністи, як сприймають германісти доповіді Романа Теодоровича».

Він зробив чималий внесок в розвиток нового українського літературознавства, каже доктор філологічних наук – Марія Моклиця. Роман Гром’як зумів гармонійно збалансувати особливості українського та західного літературознавства. А головне, залишив по собі чималий науковий спадок.

МАРІЯ МОКЛИЦЯ, доктор філологічних наук, професор Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки

«Я не думаю, що якийсь студент-філолог може уникнути імені Романа Теодоровича, тому що є Літературознавчий словник-довідник, є підручник з історії критики і у нас, поки що, нема таких альтернатив суттєвих і, очевидно, ще тривалий час це будуть найбільш актуальні книжки… Мої студенти знають добре Романа Теодоровича».

21 березня професору виповнилося б – 80. На жаль, вже три роки, як його немає. Однак, в університеті, де він провів півжиття, про нього пам’ятають. До 80-річчя від дня народження Романа Гром’яка там відбулася міжнародна науково-практична конференція.

«Нам дуже приємно, що із заявлених на пленарне засідання 10 докторів наук, а це представники еліти Львова, Франківська, Луцька – всі вони приїхали. До нас завітала доктор наук, професор з Бердянська. Тобто, ми сподіваємося на високоінтелектуальну співпрацю протягом дня».

На філологічному факультеті сподіваються, наступного року буде вже друга міжнародна конференція пам’яті Романа Гром’яка, яка в перспективі стане традиційною. До слова, минулого року в педагогічного університеті відбулася презентація книги спогадів про Романа Гром’яка – «Вертепи долі».

Оксана Максимлюк,