Студенти-журналісти ТНПУ ім.В.Гнатюка  у київській студії радіо «Свобода» (ФОТО)

Студенти-журналісти ТНПУ ім.В.Гнатюка

у київській студії радіо «Свобода»

23 квітня студенти-журналісти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка відвідали інформаційну службу радіо «Свобода» у Києві.

Організатором екскурсії виступила викладач кафедри журналістики, кандидат філологічних наук О. Я. Мединська. Когорту юних медійників супроводжували: асист. Н. В. Янець, к. н. із соц. комунікацій Н. М. Фурманкевич, канд. філол. н. О. Я. Мединська.

Головний редактор Інна Кузнецова провела екскурсію студією інформаційної служби, показала монтажні зали, ньюзруми, відділи звукозапису та прямих відеовключень. Інна Кузнецова ознайомила студентів з історією становлення та сучасними тенденціями розвитку радіо, новими викликами для конвергентних ЗМІ, поділилася власним досвідом.

Окрім цього, майбутні журналісти мали змогу поспілкуватися з іншими висококваліфікованими фахівцями, які розповідали про виробництво радіоновин, специфіку роботи медійників у прямому ефірі, окреслили переваги та недоліки професії радіожурналіста.

Особливо зацікавила студентів інформація про розміщення журналістських матеріалів на різних інформплатформах. Працівники радіо демонстрували ролики, що відображають дійсність на 360 градусів, розповідали про нові проекти: «Схеми», «Крим. Реалії», «Донбас. Реалії», «Іловайський котел. Спогади», «Волинська трагедія» тощо.

Екскурсія завершилася майстер-класом про роботу репортера від Ірини Штогрін – редактора інформаційних програм радіо «Свобода».

На згадку про екскурсію головний редактор інформаційної служби Інна Кузнецова подарувала кафедрі журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка книги «Говорить Радіо Свобода. Історія української редакції» О. Ремовської, «АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви» І. Штогрін.

— Екскурсія на радіо мені дуже сподобалась. Я ознайомилася з новими тенденціями подачі інформації, побачила, як твориться новина, який шлях вона проходить до виходу в ефір, а також спробувала себе у ролі телеведучої, – враженнями поділилася студентка групи ЖУР - 1 Юлія Огороднік.

— Після відвідування радіо «Свобода» мене переповнювало море незабутніх вражень та емоцій. Відданість працівників своїй справі додала мені творчої наснаги та завзяття до навчання, – розповідає староста групи ЖУР-1 Олена Чайківська.

— Радіо «Свобода» один із найбільш авторитетних ЗМІ, який продукує достовірну та об’єктивну інформацію, є рупором національних інтересів та демократичних цінностей. З огляду на це екскурсія до інформаційної служби є доцільною. Студенти отримали багато навчально-пізнавальної інформації про специфіку роботи радіожурналіста, перспективи розвитку радійної журналістики, поширення журналістських матеріалів через нові медіа тощо. Від імені викладачів та студентів хочу подякувати головному редакторові радіо «Свобода» Інні Кузнецовій за сприяння в організації та проведенні екскурсії для студентів нашого вишу, – зазначає викладач кафедри журналістики Олеся Мединська.

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода – некомерційна інформаційна служба, яку фінансує Конгрес Сполучених Штатів Америки і яка веде мовлення та поширює інформаційні програми через радіо, інтернет і телебачення на 21 країну Східної і Південно-Східної Європи, Кавказу, Центральної Азії, Близького Сходу. Перша передача української редакції Радіо Свобода вийшла в ефір з Мюнхена 16 серпня 1954 року. Із 1991 року Радіо Свобода має своє бюро у Києві.

Студентка групи ЖУР-1
факультету філології і журналістики