Зустріч студентів та викладачів  історичного факультету  ТНПУ ім.В.Гнатюка  з доктором філософії з США  Дерілом МакКарті (ФОТО)

Зустріч студентів та викладачів
історичного факультету
ТНПУ ім.В.Гнатюка
з доктором філософії з США
Дерілом МакКарті

23 березня 2017 р. відбулася зустріч студентів та викладачів історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка з американським викладачем – доктором філософії Дерілом МакКарті.

Провідною темою лекції були його власні міркування про глобальні тренди у вищій освіті, а саме:

глобалізація, масовість, «дрімання в класі»;
дискусія – навіщо потрібна вища освіта?
Бог в аудиторії, моральна ерозія – корупція.

Якщо у 2007 р. кількість студентів становило 150 млн., то з кожним роком їх число збільшується. Але чи зростає ефективність власне самої освіти? Відповідь на це запитання негативна. Адже, згідно з висновками американського національного дослідження гуманітарних наук Уобаш, вища освіта є неефективною через брак використання дійсно продуктивних методів навчання.

Доктор Деріл МакКарті відвідав більше 55 країн світу, викладав у Литві, Афганістані, ОАЕ. Він  відзначаив, що моральна ерозія, себто корупція, існує всюди. Він навіть підбадьорив, що в Україні не найгірша ситуація. Викладач побажав студентам працювати над собою, щоб збудувати ту державу, якою її громадяни будуть пишатися.

У слухачів була можливість задати лектору запитання. В аудиторії звучали оригінальні думки, неспростовні аргументи. Студентам імпонувала манера спілкування доктора Деріла, його жартівливість та пунктуальність. Подібні зустрічі є необхідними для молоді, адже саме вони допомагають зробити навчальний процес цікавим та пізнавальним. Сподіваємось, що такі заходи на історичному факультеті стануть традицією.

Студентка ІІІ курсу
 історичного факультету