В ТНПУ ім.В.Гнатюка провели онлайн-конференцію з польськими колегами

В ТНПУ ім.В.Гнатюка провели онлайн-конференцію

з польськими колегами

У Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка на факультеті філології і журналістики провели онлайн-конференцію з представниками академії ім. Яна Длугоша (м.Ченстохова, Польша).

Організатор, кандидат наук із соціальних комунікацій Галина Синоруб зазначила, що метою цієї міжнародної комунікації є обмін досвідом щодо підготовки майбутніх журналістів, а також шляхів вдосконалення навчального процесу. Кандидат філологічних наук, Ніна Свистун супроводжувала комунікаційний процес перекладом. Під час розмови магістр інституту польської філології, Евеліна Міка ознайомила з особливостями навчання в академії, журналістськими спеціалізаціями та загалом з тенденціями розвитку журналістики в Польщі. Учасники конференції з української сторони поцікавились навчальними предметами з журналістського фаху, можливостями поєднувати навчання з роботою, тематикою творчих проектів та особливостями проходження практик.

Зазначимо, що академія ім. Яна Длугоша є партнером Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка. Головним напрямком співробітництва є навчання  студентів та отримання другого диплому, спільні дослідження в межах наукових програм, грантів, організація спільних конференцій, наук, семінарів. Наразі, 7 студентів факультету філології і журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка перебувають на 3-х місячному стажуванні в цій академії. Під час онлайн-конференції вони поділились своїми враженнями, розповіли як проходять їхні будні та чим займаються у вільний час. Навчальний процес триває 3 дні на тиждень, а у вільні від навчання дні студенти вивчають польську мову. Під час конференції студенти і викладачі обмінялись набутим досвідом, а на завершення домовилися про систематичне проведення подібних зустрічей.

Студентка гр. Жур-1
 Юлія Огороднік