Подвійне свято хіміко-біологічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Подвійне свято хіміко-біологічного факультету

ТНПУ ім.В.Гнатюка

2 квітня 2017 р. на хіміко-біологічному факультеті відбулася подвійна подія: другий (очний) тур Всеукраїнської олімпіади для професійної орієнтації вступників і День відкритих дверей.

На захід завітали багато учнів із шкіл м. Тернополя та областей України, які набрали під час першого туру 75% балів (і більше) і були запрошені до участі в другому турі та учні, які люблять науку і стоять перед вибором, який навчальний заклад обрати.

Усіх присутніх гостинно зустрічали студенти третього курсу та викладачі факультету, зокрема, декан факультету проф. Н. М. Дробик, завідувач кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін, проф. В.В. Грубінко, завідувач кафедри ботаніки та зоології, проф. С.В. Пида, завідувач кафедри хімії та методики її навчання, проф. Б.Д. Грищук, проф. А. В. Степанюк, проф. М.М. Барна, доц. А. І. Герц, доц. О.Б. Конончук, доц. М. А. Крижановська, доц. Л.О. Шевчик, доц. М. М. Гладюк, доц. В. О. Хоменчук, доц. Л.С. Барна, доц. Г.Я. Жирська, доц. Н. Й. Міщук, доц. Л. О. Шевчик, доц. Г. Б. Гуменюк, доц. О. І. Боднар, доц. І. Б. Чень, викладачі  Н. В. Москалюк і О. Б. Мацюк, зав. лабораторії Р. Л. Яворівський, Г. В. Станіславчук і Б. М. Петрушка, а також студентський актив.

Перед початком ІІ туру олімпіади з вітальним словом виступив ректор ТНПУ імені Володимира Гнатюка проф. В. М. Кравець. З особливостями цьогорічної вступної кампанії присутніх ознайомив заступник відповідального секретаря приймальної комісії університету, доц. В.З. Чорний. Пізніше про навчання на факультеті та його перспективи абітурієнтам розповіла декан факультету проф. Н.М. Дробик.

Після виконання завдань другого туру студенти і магістранти хіміко-біологічного факультету презентували абітурієнтам науково-дослідні лабораторії і серію цікавих дослідів біологічного, хімічного і екологічного змісту. Не менш цікавою для гостей була виставка флораріумів та виробів у техніці орігамі, які виготовлені студентами третього курсу. Бажаючі могли спробувати себе у ролі експериментаторів і виконати будь-який виріб власноруч.

На завершення студенти пригостили гостей смачними солодощами, які приготували власноруч та тепленькою чашкою фіточаю. Поділились своїми знаннями про переваги домашніх ласощів, які містять природні інгредієнти, над  купленими у кондитерських відділах магазинів, що містять харчові добавки: стабілізатори, консерванти, підсилювачі смаку, емульгатори, згущувачі, штучні барвники і ароматизатори. Фіточай готували з сировани, яку заготовляли під час польових практик з систематики рослин. Це меліса лікарська, м’ята перцева, липа серцелиста, ромашка лікарська. Крім цього, абітурієнти отримали підготовлені студентами буклети про харчові добавки в раціоні людини та загадкові сили фіточаїв. Гості ділились враженнями та планами на майбутнє зі студентами та викладачами хіміко-біологічного факультету.

Захід пройшов успішно. Абітурієнти вийшли зі стін університету з приємними враженнями та корисною інформацією про факультет та університет і в очікуванні хороших результатів Всеукраїнської олімпіади.

Викладачі хіміко-біологічного факультету

виклад. Н. В. Москалюк, доц. Г. Б. Гуменюк,