В ТНПУ ім.В.Гнатюка проходить Всеукраїнська науково-практична конференція на честь  50-річчя від утворення і діяльності Світового конгресу українців

В ТНПУ ім.В.Гнатюка проходить

Всеукраїнська науково-практична конференція

на честь  50-річчя від утворення і діяльності

Світового конгресу українців

"Еволюція національного світобачення українців на зламі тисячоліть"

Конференцію проводять спільно ТНПУ ім.В.Гнатюка, Тернопільська обласна та міська ради, Тернопільська ОДА, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Державний архів Тернопільської області,  та обласний краєзнавчий музей.

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Оргкомітет конференції

Голова – Петровський Олександр Миколайович, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Заступники голови - Мисик Володимир Святославович, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО; Вітенко Ігор Михайлович, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО;

Секретаріат:
 Мельничук В. Б, Янюк І. Ф., Дідух Т. Г., Ревуцька О. А., Тарноруда Т. О.

Члени оргкомітету:

Овчарук В. В. – голова Тернопільської обласної ради,

Юрик Ю. З. – заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації,

Хома О. З. – начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації,

Бицюра Л. О. – заступник міського голови м. Тернополя,

Буяк Б. Б. – проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ТНПУ ім. Володимира Гнатюка,

Місько В. В. – декан історичного факультету ТНПУ ім. Володимира Гнатюка,

Зуляк І. С. – завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії ТНПУ ім. Володимира Гнатюка,

Полянський Ф. І. – директор державного архіву Тернопільської області,

Костюк С. В. – директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Програмою конференції передбачені секційні засідання за такими напрямами

1.    Роль діаспори в здобутті українцями незалежності та розвиткові молодої української держави.

2.    Місце націоналістичного світогляду у боротьбі українського народу за державність.

3.    Трансформація парадигми української національної ідеї в контексті викликів нового століття.

4.    Україна на зламі тисячоліть: історичні та цивілізаційні виклики.

5.    Міжнародні відносини з державами із українською діаспорою.

6.    Особливості сприйняття подій Новітньої історії України різними віковими та соціальними групами українців: психолого-педагогічний аспект.

7.    Методологічні аспекти національно-патріотичного виховання в сучасному освітньому процесі.

За результатами конференції буде видано збірники тез та статей.