В ТНПУ ім. В. Гнатюка відбувся семінар-тренінг “Професійний імідж перекладача”

В ТНПУ ім. В. Гнатюка відбувся

семінар-тренінг

“Професійний імідж перекладача”

10 квітня на факультеті іноземних мов ТНПУ ім. Гнатюка відбувся семінар-тренінг “Професійний імідж перекладача”. Захід проводила Іванців О. В., кандидат філологічних наук, асистент кафедри теорії і практики перекладу. Цільову аудиторію семінару-тренінгу склали слухачі Тернопільського міського відділення Малої Академії Наук України.

Іванців О. В. ознайомила учасників зустрічі з системою професійних і ділових якостей, які формують професійну культуру перекладача, специфікою його діяльності, звернувши увагу на ті нові виклики, котрі сьогодні ставить перед ним суспільство. Слухачам було запропоновано переглянути низку коротких відео, у яких досвідчені перекладачі ООН та Європейського парламенту розповідали про особливості цієї професії. Разом із викладачем юні мовознавці розвінчали деякі міфи щодо перекладацької діяльності, що стало стимулом переглянути традиційні погляди на роботу перекладача та подивитися на неї по-новому.

Наприкінці заходу МАНівці мали можливість відчути себе перекладачами-синхроністами. Вони практикували синхронний переклад в перекладацьких кабінах лабораторії синхронного перекладу. Усі присутні погодилися, що це вимагає неабияких зусиль та вмінь, але це безперечно надзвичайно цікаво.

Кафедра теорії і практики перекладу