На хіміко-біологічному факультеті   ТНПУ ім.В.Гнатюка   відбулася конференція   « Тернопільські біологічні читання –   Тernopil bioscience – 2017»

На хіміко-біологічному факультеті

ТНПУ ім.В.Гнатюка

відбулася конференція

« Тернопільські біологічні читання –

Тernopil bioscience – 2017»

З 20 по 22 квітня 2017 року на хіміко-біологічному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулася всеукраїнська науково–практична конференція з міжнародною участю «Тернопільські біологічні читання – Ternopil bioscience – 2017», присвячена 20-річчю заснування наукового фахового видання України «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Біологія (Index Copernicus)».

У роботі конференції взяли участь науковці провідних вищих навчальних закладів та установ, зокрема: Національного університету біоресурсів і природокористування України, Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, Інституту гідробіології НАН України, Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, Львіського національного університету імені Івана Франка, Українського наукового центру екології моря, Білоцерківського національного аграрного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Кременецького ботанічного саду, ДВНЗ «Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського», а також професорсько-викладацький склад, аспіранти, магістранти і студенти хіміко-біологічного факультету.

Робота конференці ї традиційно відбувалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор університету академік НАПН України В.П.Кравець. Учасників конференції також привітали декан факультету , професор Н. М. Дробик і головний редактор наукового фахового видання України «Наукові записки . Серія: Біологія» професор М.М.Барна.

З цікавістю присутні слухали доповіді пленарного засідання, а саме: доповідь професора, доктора біологічних наук, завідувача відділу генетики клітинних популяцій Інституту молекулярної біології і генетики НАН України В.А.Кунаха на тему: «Тривалість життя людини і бітехнологія рослин», а також доповіді професора Н.М.Дробик на тему: «Хіміко-біологічний факультет: історія заснування, сьогодення та перспективи розвитку» та аспіранта О.І.Прокопчук на тему: «Закономірності формування вмісту та трансформації сполук фосфору у малих річках Тернопільщини з різним рівнем антропогенного навантаження».

Робота секцій розпочалася у другій половині дня із традиційною перервою на каву-брейк. Наукові роботи, представлені під час конференції, в цілому торкались актуальних питань в галузях наук, яким було приділено роботу кожної з секцій: різноманіття фітобіоти та її збереження; гідроекологія та екотоксикологія; фізіолого-біохімічні аспекти адаптації організмів та дослідження біорізноманіття; сучасні проблеми генетики, екології та біотехнології; еволюційна морфо-фізіологія людини і тварин; історія та проблеми сучасної біології; методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі. Всього сім секцій і 47 доповідей.

Наступного дня, 2 1 квітня , учасники конференції п родовжил и робот у, виїхавши у повному складі на територію Голицького ботанічного заказник загальнодержавного значення, який розташований біля с.Гутисько Бережанського району в межах південного і південно-західного схилу
гори Голиця

Екскурсія зацікавила усіх гостей, адже в межах заказника зростає понад 270 видів судинних рослин, з них 22 види, занесені до Червоної книги України та понад 50 регіонально рідкісних і таких, що перебувають на межі зникнення видів рослинного світу. 22 квітня усі бажаючі могли відвідати Марійський духовний центр у с. Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області.

Конференція пройшла на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді. Учасники конференції були переповнені емоціями від побаченого, залишились задоволені плідною роботою та обіцяли ще неодноразово приїхати до нашого славного міста.

Викладачі Москалюк Н. В., Мацюк О. Б.,

магістранти Кобрин І., Андросюк Ю.

.