В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася неординарна мистецька подія (ФОТО)

В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася неординарна мистецька подія

27 квітня 2017 року, у концертній залі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулася неординарна подія –прем’єра народної симфонії-єднання для двох хорів та оркестру «Україна» відомого сучасного українського композитора, випускника Київської консерваторії (клас викладача В. Бесфамільнова та М. Скорика), заслуженого діяча мистецтв України, лауреата премії ім. М. Лисенка, члена Національної спілки композиторів України, лауреата міжнародних конкурсів Володимира Зубицького.

До уваги тернопільських поціновувачів музичного мистецтва були представлені три частини симфонії: «Козацький марш», «Морозенко», «Щедрик» у виконанні академічного хору та Українського народного оркестру Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету (хормейстер Олександр Одинець), камерного хору «Лукаш» міського будинку культури міста Рівного і струнної групи камерного оркестру Рівненської обласної філармонії (диригент Олег Трофимчук). Епіграфи до частин симфонії особисто представив автор – Володимир Зубицький.

Композиційному стилю композитора притаманні поєднання фольклорних витоків з модерними прийомами письма, елементами джазу і популярної сучасної музики. Емоційна палітра творів багата й різнобарвна – від глибокого драматизму до відвертого бешкетування. Музика Володимира Зубицького залучає у свою орбіту широку і різну за смаковими уподобаннями публіку. Його мелос – це завжди вражаюча енергетика, підвищений емоційний тонус і доступна зрозумілість для багатьох.

Сучасний український композитор викладає на міжнародних курсах акордеоністів (Бельгія, Болгарія, Італія, Німеччина, Польща, США, Чехія). Його п’єси є обов’язковими на міжнародних конкурсах акордеоністів, а хорові композиції – у репертуарах більшості колективів України.

Викладач кафедри музикознавства
та методики музичного мистецтва,