Вистава «My Fair Girlfriend» або «Гойдалки кохання» (a Trivial Comedy about not Trivial Things) на факультеті іноземних мов (ФОТО)

Вистава «My Fair Girlfriend»

або «Гойдалки кохання»

(a Trivial Comedy about not Trivial Things)

на факультеті іноземних мов

У середу, 26 квітня 2017 року, в актовій залі ТНПУ ім. В. Гнатюка відбулася прем’єра вистави «My Fair Girlfriend» або «Гойдалки кохання» (a Trivial Comedy about not Trivial Things) за мотивами п'єси Дж. Б. Шоу «Пігмаліон».

Режисер–постановник та сценарист – доцент кафедри практики англійської мови та методики її викладання Серняк Оксана Михайлівна.

Вистава сповнена кумедними, щемливими, філософськими сюжетами. Усі сюжетні лінії і колізії п’єси тісно переплітаються і становлять основу її драматичного конфлікту. Чудова гра головних героїв – Юлії Патрикей (у ролі Лізи Долітньої), Назара Козуба (Henry Higgins), Ігора Жураковського (John Pickering), Олени Воловик (Maggie Anderson), Крістіни Карп’юк (Mrs. Eliza Higgins), Олесі Балаш (Галина Михайлівна) – повною мірою дала відчути всі аспекти, які хотів донести до нас сценарист-постановник, чудовий викладач, майстер своєї справи та справжній митець Серняк Оксана Михайлівна. До співпраці із студентським театром факультету іноземних мов долучився студент акторського відділення Олександр Давлятян.

У постановці переплітаються дві сюжетні лінії: події у житті нащадків персонажів п'єси Дж. Б. Шоу «Пігмаліон» та перипетії життя української студентки, яка мріє про роботу в англомовній країні. П’єса проводить паралель між Елайзою Дулітл Дж. Б. Шоу та Лізою Долітньою – персонажем, створеним сценаристом.

У сюжеті п’єси, серед інших важливих проблем, описується збройний конфлікт на Сході України. У важкій ситуації «зла» гостро відчувається біль та горе людей, чиї серця обпалені війною.

Ще однією проблемою, майстерно висвітленою у виставі, є жаліслива туга дитини, батьки якої з метою прогодувати сім’ю, змушені їхати на заробітки. Разом з тим, автор сценарію утверджує ідею любові, щастя, успішного майбутнього, а також ідею миру та благополуччя свого народу.

І ось – кінець театрального дива, що дарує цю годину яскравих вражень. Любов перемагає, кохані разом, справа професора Генрі Хіґґінса продовжується – тепер і в Україні відкриється мовна школа, що носитиме його ім’я. У фінальному поклоні завмирають на сцені актори, а зал вибухає оваціями та аплодисментами. «Браво!», «Молодці!», – лунає звідусіль.

Студентський театр – це великий досвід публічного спілкування з аудиторією, що, безумовно, буде надзвичайно цінним у подальшій професійній діяльності нинішніх студентів. Актори своєю грою, музикою, відеосупроводом, прекрасними піснями відтворили картини нашого життя та справили на глядацьку аудиторію незабутнє враження.

Ладика Ольга Володимирівна