ЗМІ про нас. Студентка ТНПУ ім.В.Гнатюка виборола бронзову медаль у перегонах дорослих та чемпіонський титул молодіжної першості

ЗМІ про нас

Студентка ТНПУ ім.В.Гнатюка

виборола бронзову медаль у перегонах дорослих

та чемпіонський титул молодіжної першості

У пошуках весняного тепла вітчизняні бігуни на середні і довгі дистанції минулої неділі, 30 квітня, помандрували до Черкас. Той день у розташованому в центральній частині нашої держави обласному центрі видався справді літнім: на короткий рукав зодягнулися не лише учасники, а й уболівальники, які спостерігали на стадіоні за баталіями чемпіонату України з легкої атлетики з бігу на 10000 метрів.

А студентці Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, майстрові спорту Наталії Стребковій настрою додали і підсумки боротьби в змаганнях жінок та молодих атлеток віком до 23-х років. Установивши особисте досягнення — 34 хвилини 5,84 секунди, підопічна Ігоря Сташка та Олександра Степанюка завоювала бронзову медаль у перегонах дорослих і виборола чемпіонський титул молодіжної першості.

Один з наставників Олександр Степанюк також уточнив, що цей результат бігунки, яка нині тренується в обласній школі вищої спортивної майстерності, є новим рекордом Тернопільщини для молоді. Причому перевищує кваліфікаційний норматив для відбору на липневий молодіжний чемпіонат Європи в польському Бидгощі. Сама ж Наталія, висловивши задоволення проведеним напередодні сезону обсягом роботи, який і дозволив надзвичайно вдало провести дебютний у сезоні всеукраїнський старт на відкритому повітрі, все ж порадила не надто його переоцінювати. Головною дисципліною разом з наставниками все ж обрали стипль-чез — біг на 3000 метрів з перешкодами, де є реальна можливість поборотися за високі місця не тільки на всеукраїнських, а й на міжнародних молодіжних змаганнях.

І перші відповідальні змагання в цій дисципліні — вже наступної неділі, 7 травня, коли в Луцьку визначатимуться лауреати тринадцятої Універсіади України. Хоча наголос передусім робитимуть на успішному виступі під час командного чемпіонату України з легкої атлетики в тому ж Луцьку, призначеному на початок червня. Втім, додав Олександр Степанюк, ніхто не буде проти, коли Наталія виконає кваліфікаційний норматив до згаданої європейської першості вже на універсіаді.

Натомість у чоловіка Наталії, майстра спорту Івана Стребкова потреби підходити в повній бойовій готовності до універсіади потреби не було. Адже студентські роки лишилися позаду. Тож цілеспрямовано готується до вже згаданого чемпіонату України в Луцьку, де докладе всіх зусиль, аби відібратися на чемпіонат Європи в бігу на 5000 метрів. А в Черкасах на дистанції 10000 метрів фінішував одинадцятим.

Богдан Дікальчук,
Вільне життя