Магістрантка факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка здивувала усіх напрочуд піднесеною мистецькою  програмою (ФОТО)

Магістрантка факультету мистецтв

ТНПУ ім.В.Гнатюка

здивувала усіх

напрочуд піднесеною мистецькою  програмою

4 травня  у КМЦ «Світлиця» відбулась магістерська мистецька  програма «Великодня пісня лине в небеса» магістрантки факультету мистецтв Сергієвої Марії, клас викладача Ороновського А.І., науковий керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент Водяний Б.О., яка привітала нас усіх із світлим Воскресінням Христовим своєю мистецькою  програмою за участю Народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Намисто» Теребовлянського вищого училища культури.

Воскресіння Христове – найбільше і найсвітліше свято усього християнського світу. Празник Пасхи багатий не тільки величними Богослужіннями, радісними співами і глибоко символічними обрядами, але й розмаїтими народними звичаями. Вони походять ще з передхристиянських часів, коли наш народ у тому самому часі відзначав свято привітання весни і весняного сонця.

Розпочався концерт водінням гаївки «Ми кривого танцю йдемо». Вітальними словами до глядачів звертались магістрантка Марія Сергієва, її дочка Тетянка та учасники Народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Намисто». Закличним віршем та піснею-молитвою Марія  намагалась достукатись до сердець  глядачів. Приємно подивувало сімейне тріо, а найбільше глядачам сподобалось гаївкова гра «Жучок» за участю 3-річної дівчинки. Мистецький захід пройшов на одному подиху, переплітаючи в собі  гаївки і  пісні, що звеличають Воскреслого Христа.

Українська народна творчість дуже багата і різноманітна, кожна місцевість має свої традиційні слова гаївок, веселих забав. У непростий час, в який тепер живемо, завданням для усіх вірних та тих, хто любить Україну – є відродити забуті скарби української християнської творчості та передати їх нащадкам . Саме це до нас  прагнула  донести  магістрантка  Марія Сергієва.

Магістранти факультету мистецтв
Наталя Попович та  Іванна Бик