Студентська наукова конференція «Весвітній день метеоролога» відбулася на географічному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка

Студентська наукова конференція

«Весвітній день метеоролога»

відбулася на географічному факультеті

ТНПУ ім.В.Гнатюка

25 квітня 2017 року на географічному факультеті, в рамках тижня кафедри географії та методики її навчання, відбулася студентська наукова конференція, яка приурочена до Всесвітнього дня метеоролога – професійного свята синоптиків усіх країн.

Проводився цей захід під керівництвом доцента Наталії Богданівни Таранової, працівників наукової бібліотеки Зіновії Йосипівни Ірик та Ольги Іванівни Шанайди, а також були запрошені гості – начальник авіаційної метеорологічної станції м. Тернополя Володимир Васильович Кучерка.

Реалізація запланованого заходу розпочалася після привітань завідувача кафедри географії та методики її навчання, професора Мирослава Яковича Сивого, котрий наголосив на важливості проведення заходів такого рівня, важливості вивчення метеорології та відзначення Всесвітнього метеорологічного дня.

У вступному слові куратор конференції відзначила, що Всесвітній день метеорології заснований Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності Національних гідрометеорологічних служб, а також задля поглиблення розуміння значущості такої праці. Метою святкування є акцентування важливості метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні благополуччя населення. Саме тому, відзначення Всесвітнього метеорологічного дня є нагодою привернути увагу до такої важливої проблеми, як вплив погоди, клімату, водних ресурсів на забезпечення сталого розвитку країни, необхідності зміцнення науково-технічного потенціалу вітчизняної гідрометеорологічної служби, діяльність якої значною мірою сприяє економічному та соціальному розвитку суспільства.

Співробітник наукової бібліотеки Зіновія Йосипівна Ірик та Ольга Іванівна Шанайда представили свій вірш-присвяту метеорологам-синоптикам, а також відбулася презентація літератури по метеорології, погоді та клімату з фондів наукової бібліотеки.

Володимир Васильович Кучерко ознайомив студентство із напрямками діяльності АМСЦ м.Тернопіль. Наголосив на основних завданнях АМСЦ, а саме: забезпечення проведення метеорологічних авіаційних, метеорологічних приземних та спостережень за хімічним і радіоактивним забрудненням навколишнього природного середовища тощо.

Студенти підготували доповіді відповідно до програми конференції.

Сьогодні як ніколи важливо вчасно спрогнозувати появу погодних негараздів і природних катастроф та мінімізувати їх наслідки.

Тому, щоденна кропітка робота метеорологічної служби дає змогу завчасно передбачити несприятливі природні явища та своєчасно інформувати про них органи державної влади, місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання та громадськість – заради запобігання надзвичайним ситуаціям у нашому місті.

Щиро вітаємо працівників авіаційної метеорологічної станції а також працівників Тернопільського обласного центру з гідрометеорології з професійним святом – Всесвітнім днем метеорології!

Доцент кафедри географії

та методики її навчання